Zaskoczenie w Betclic II lidze. Wpadka Zagłębia Sosnowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Szczytkowski / Mecz III ligi: Świt Szczecin - Stolem Gniewino

Świt Szczecin największym zwycięzcą soboty w Betclic II lidze. Piłkarze Tomasza Kafarskiego wygrali 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Pozostałe spotkania zakończyły się remisami.

Świt Szczecin miał problem ze zwyciężaniem we wrześniu. Nie dość, że w Betclic II lidze zbliżył się do miejsc zagrożonych spadkiem, to jeszcze odpadł z Pucharu Polski z powodu porażki z trzecioligowymi Wigrami Suwałki. Tym samym wygrana w sobotę jest przełamaniem dla beniaminka z województwa zachodniopomorskiego.

Drużyna ze Skolwina zagrała rozsądnie, a także ofiarnie odpierała ataki Zagłębia Sosnowiec. Choć podopieczni Marka Saganowskiego przeważali, to nie potrafi przekuć żadnego ataku w gola. Groźni dla Świtu byli przede wszystkim Patryk Mularczyk, Emmanuel Agbor i Kamil Biliński. Im bliżej było końca spotkania, tym większy problem miało Zagłębie z tworzeniem sytuacji podbramkowych. Miało na to wpływ zejście podstawowych atakujących.

Z kolei Świt był konkretny. Bramka na wagę kompletu punktów padła w 23. minucie z rzutu karnego, którego egzekutorem był Dawid Kort. Ten sam zawodnik miał w drugiej połowie szansę na wykorzystanie drugiej jedenastki, ale tym razem odbił się od bramkarza Kacpra Siuty, przez co cała drużyna drżała o wynik do ostatniej minuty.

W sobotę zostały rozegrane trzy mecze w Betclic II lidze. Tylko w szczecińskiej dzielnicy Skolwin nastąpiło rozstrzygnięcie. Pozostałe spotkania zakończyły się remisami. Hutnik Kraków zanotował wynik 1:1 w starciu z ŁKS-em II Łódź, a oglądający spotkanie Olimpii Elbląg z Zagłębiem II Lubin nie doczekali się choćby jednego gola.

Dokończenie kolejki w niedzielę.

12. kolejka Betclic II ligi:

Świt Szczecin - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)  1:0 - Dawid Kort (k.) 23'

Hutnik Kraków - ŁKS II Łódź 1:1 (1:1) 0:1 - Aleksander Iwańczyk 5' 1:1 - Michał Głogowski 21'

Olimpia Elbląg - Zagłębie II Lubin 0:0