Na oficjalnym koncie Nottingham Forest na platformie X (dawniej Twitter) w kwietniu pojawił się wpis, w którym klub wyraził niezadowolenie z decyzji sędziego, twierdząc, że drużyna powinna otrzymać trzy rzuty karne.
"Trzy wyjątkowo złe decyzje - trzy ewidentne karne, które po prostu nie mogą być zaakceptowane" - napisano w komentarzu. Klub zarzucał również, że Stuart Attwell, wskazany do obsługi systemu VAR, jest kibicem Luton Town i sugerował, że jego obecność wpłynęła na przebieg meczu.
Nottingham Forest od początku zaprzeczało, jakoby ich wpis sugerował jakiekolwiek uprzedzenia czy podważał integralność sędziów.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi i spółka świętowali. Mieli ku temu ważny powód
Jednak niezależna komisja regulacyjna uznała, że zarzuty przedstawione przez Angielską Federację Piłkarską (FA) zostały potwierdzone, co doprowadziło do nałożenia kary finansowej.
Jak informuje "The Guardian", sankcje zostały nałożone także na inne osoby związane z klubem w związku z krytyką decyzji sędziowskich. Trener drużyny, Nuno Espirito Santo, został ukarany zawieszeniem na jeden mecz oraz grzywną w wysokości 40 tys. funtów. Z kolei obrońca Neco Williams zapłacił 24 tys. funtów i otrzymał ostrzeżenie.
Warto zauważyć, że Forest zwróciło się również do organizacji odpowiedzialnej za sędziów, Professional Game Match Officials Limited (PGMOL), o możliwość wysłuchania nagrań audio z VAR.
Prośba klubu została zaakceptowana, jednak PGMOL nie uwzględniła sugestii Forest, aby wziąć pod uwagę regionalne rywalizacje podczas przydzielania sędziów na mecze.
Mark Clattenburg, były sędzia i analityk Forest, opuścił klub tego samego dnia, kiedy zarzuty zostały skierowane wobec drużyny. Clattenburg także otrzymał formalne upomnienie od FA za swoje komentarze na temat pracy Attwella.