Młodzi Polacy nie zwalniają tempa! Wysoka wygrana i awans do kolejnej fazy

Instagram / Bartosz Szywała / Bartosz Szywała

Reprezentacja Polski do lat 17 nie przestaje imponować. Tym razem podopieczni Dariusza Gęsiora nie pozostawili złudzeń Gruzinom.

W tym artykule dowiesz się o:

Biało-Czerwoni świetnie rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy i rozgromili Armenię aż 8:0. W kolejnym meczu rywalem reprezentacji Polski U-17 była Gruzja. Nasi kadrowicze odnieśli pewne zwycięstwo 3:0.

Choć Polacy byli zdecydowani faworytami sobotniej potyczki, to na pierwszą bramkę trzeba było dość długo poczekać. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkarza przeciwników pokonał Bartosz Szywała.

Zawodnik Śląska Wrocław trafił do siatki także po zmianie stron i zapewnił Polakom bezpieczne prowadzenie. Wynik meczu na 3:0 ustalił kilka minut później Mikołaj Czerniatowicz.

Dzięki temu zwycięstwu zespół Dariusza Gęsiora zapewnił sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Tym samym wyczynem mogą pochwalić się Słoweńcy, którzy również odnieśli dwa zwycięstwa.

We wtorek 15 października Biało-Czerwoni zagrają mecz, którego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie. Do osiągnięcia tego celu wystarczy remis, ponieważ Polacy mają bardzo korzystny bilans bramkowy. Rywalem będzie gospodarz turnieju - Słowenia.

Polska - Gruzja 3:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Szywała 45+2'
2:0 - Bartosz Szywała 57'
3:0 - Mikołaj Czerniatowicz 63'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty