Plaga remisów. Klub Polaków zmarnował dużą szansę w Serie A

PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: mecz Bologna - Lazio

Bologną FC wciąż z zaledwie jednym zwycięstwem w sezonie Serie A. W meczu z Genoą CFC nie wykorzystała dwubramkowego prowadzenia i zremisowała 2:2. Z kolei konfrontacja beniaminków w Como zakończyła się remisem 1:1.

Bologna FC zwyciężyła raz w siedmiu meczach Serie A przed przerwą reprezentacyjną. W pięciu innych spotkaniach remisowała. Nie był to bilans na miarę rewelacyjnego z poprzedniego sezonu i nie pozwalał na znalezienie się w górnej połowie tabeli. Drużyna Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego spędziła październikową przerwę reprezentacyjną na 12. pozycji. Łączenie gry w Serie A i w Lidze Mistrzów nie przychodzi z łatwością podopiecznym Vincenzo Italiano.

W sobotę Bologna wybrała się na mecz z Genoą CFC. Drużyny łączyły nie tylko czerwono-niebieskie barwy, ale również rozczarowujący początek sezonu. Ekipa Alberto Gilardino przegrała w trzech wcześniejszych spotkaniach, a tylko pięć zdobytych punktów skazało Genoę na miejsce w strefie spadkowej. Ekipa z Ligurii miała najgorszy bilans goli w lidze, ponieważ straciła o 10 więcej niż strzeliła. Jakby nieszczęść zespołu było mało, to poniósł porażkę z Sampdorią w derbach w Pucharze Włoch.

Bologna przystąpiła do meczu bez Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego w składzie. W 37. minucie dostała gola na 1:0 w prezencie od przeciwnika, ponieważ trafienie było samobójczym Johana Vasqueza. W 56. minucie goście dołożyli gola na 2:0 własnymi siłami, a konkretnie strzałem zza pola karnego Jensa Odgaarda. Sytuacja Bologni wyglądała na komfortową, mimo to nie zwyciężyła. Nie upilnowała Andrei Pinamontiego, którego dwa uderzenia zdecydowały o udanym pościgu i remisie 2:2.

O godzinie 15 rozpoczął się również mecz beniaminków w Como. Drużyna Cesca Fabregasa zmierzyła się z Parmą Calcio 1913. Drużyny nie tylko poznały się dobrze w poprzednim sezonie w Serie B, ale również sąsiadowały w tabeli w elicie. Como miało o dwa punkty więcej niż ekipa ze Stadio Ennio Tardini. Oba kluby punktowały w czterech z wcześniejszych siedmiu kolejek.

Przed przerwą drużyny wymieniły się ciosami i remisowały 1:1. Parma prowadziła, Como odpowiedziało golem do szatni. Po przerwie było dużo zmian personalnych, ale nie doszło do zmiany wyniku i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

W Parmie z powodu kontuzji nie zagrali Adrian Benedyczak i Mateusz Kowalski.