Trwa zadyszka Resovii. Już pięć kolejek bez zwycięstwa

WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Resovii

W jedynym, piątkowym meczu Betclic II ligi padł remis. Resovia ponownie nie utrzymała prowadzenia i zanotowała wynik 1:1 w konfrontacji z GKS-em Jastrzębie.

W tym artykule dowiesz się o:

W poprzednim meczu Resovia poniosła porażkę 2:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, pomimo dwubramkowego prowadzenia. W piątek zagrała na początek kolejki z innym drugoligowcem z województwa śląskiego i raz jeszcze nie wykorzystała zaliczki do odniesienia zwycięstwa.

Po pierwszej połowie rzeszowianie prowadzili 1:0 dzięki strzałowi Macieja Górskiego. W 31. minucie napastnik przymierzył głową po dośrodkowaniu Maksymiliana Hebla i pokonał Grzegorza Drazika. Gracz Resovii cieszył się z 10. trafienia w sezonie i na czele klasyfikacji strzelców ligi znalazł się wspólnie z Michałem Głogowskim z Hutnika Kraków oraz Danielem Świderskim z Rekordu Bielsko-Biała.

GKS zaczął przeprowadzać groźne ataki. W pierwszej połowie jeszcze nie pokonał Michała Gliwy, ale w 62. minucie padła bramka Oliwiera Jakucia na 1:1. Przed końcem meczu były jeszcze szanse podbramkowe po obu stronach stadionu w Jastrzębiu-Zdroju, ale skończyło się podziałem punktów.

Resovia nie wygrała w piątym meczu Betclic II ligi z rzędu. W tym okresie zdobyła dwa z możliwych 15 punktów, a także wyeliminowała Lecha Poznań z Pucharu Polski. GKS Jastrzębie zapunktował po raz drugi po rozstaniu z trenerem Dawidem Pędziałkiem i wynurzył się ponad miejsca zagrożone spadkiem.

GKS Jastrzębie - Resovia 1:1 (0:1)
0:1 - Maciej Górski 31'
1:1 - Oliwier Jakuć 62'

GKS: Grzegorz Drazik - Jan Flak (80' Szymon Kiebzak), Jakub Iskra, Sebastian Rogala, Jan Ziewiec, Krystian Mucha (90' Farid Ali), Oliwer Jakuć (83' Kacper Masiak), Karol Fietz (46' Szymon Maszkowski), Maciej Śliwa, Michał Bednarski, Kacper Zych (90' Szymon Matysek)

Resovia: Michał Gliwa - Kornel Rębisz, Mateusz Bondarenko, Hlib Buchał, Radosław Adamski, Dawid Pieniążek (63' Gracjan Jaroch), Bartłomiej Wasiluk, Radosław Bąk (79' Filip Zawadzki), Maksymilian Hebel (79' Marcin Urynowicz), Bartłomiej Eizenchart (89' Filip Mikrut), Maciej Górski

Żółte kartki: Rębisz, Buchał, Hebel (Resovia)

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)