AC Milan przetrwał w dziesięciu przez ponad godzinę

Instagram / AC Milan / Piłkarze AC Milanu w rundzie jesiennej w 2024 roku

Już w 29. minucie AC Milan stracił piłkarza w meczu z Udinese Calcio. Czerwona kartka utrudniła, ale nie przekreśliła zwycięstwa 1:0.

W tym artykule dowiesz się o:

W Mediolanie spotkali się sąsiedzi w tabeli. Przed rozpoczęciem meczu szósty AC Milan miał o dwa punkty mniej niż piąte Udinese Calcio. Drużyna Kosty Runjaicia była rewelacją początku sezonu i znalazła się nawet na pierwszym miejscu w tabeli. Dwie porażki sprawiły, że Udinese wypadło poza miejsca premiowane awansem do Ligi Mistrzów, ale po przerwie reprezentacyjnej miało ochotę na sprawienie kolejnej niespodzianki.

W poprzednim sezonie w obu meczach Milanu z Udinese lepsi byli goście. Była to odmiana po serii pięciu spotkań, w których w ogóle nie zwyciężali przyjezdni. Rossoneri w bliskiej przeszłości kilkakrotnie potykali się w spotkaniach z Udinese, ale w sobotę nie wyobrażali sobie kolejnego niepowodzenia.

AC Milan zdobył prowadzenie 1:0 w 13. minucie strzałem Samuel Chukwueze, który pokonał Madukę Okoyę precyzyjnym strzałem po podaniu Christiana Pulisicia. Utrzymanie dobrego wyniku utrudnił drużynie Tijjani Reijnders, ponieważ już w 29. minucie zobaczył czerwoną kartkę. Od tego momentu zespół z Mediolanu musiał radzić sobie w dziesięciu.

Udinese miało dużo czasu na poprawienie wyniku, ale konsekwentni w obronie gospodarze nie pozwalali nawet na wyrównanie. Kosta Runjaić próbował dać impuls podopiecznym wskazówkami i zmianami. Już w doliczonym czasie Christian Kabasele wpakował piłkę do bramki Rossonerich, ale po długich analizach bramka Udinese została anulowana. W nerwowych okolicznościach mecz zakończył się wynikiem 1:0.

AC Milan poszuka we wtorek przełamania w Lidze Mistrzów, a jego przeciwnikiem będzie Club Brugge. Udinese koncentruje się na zadaniach na włoskim podwórku i w piątek podejmie Cagliari Calcio.

AC Milan - Udinese Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Samuel Chukwueze 13'

Milan: Mike Maignan - Emerson Royal, Malick Thiaw, Strahinja Pavlović, Filippo Terracciano - Youssouf Fofana, Tijjani Reijnders - Samuel Chukwueze (88' Fikayo Tomori), Christian Pulisic, Noah Okafor (46' Yunus Musah) - Alvaro Morata (73' Tammy Abraham, 78' Ruben Loftus-Cheek)

Udinese: Maduka Okoye - Christian Kabasele, Jaka Bijol, Isaak Toure - Kingsley Ehizibue (60' Hassane Kamara), Sandi Lovrić (70' Martin Pareyo), Jesper Karlstroem (81' Brenner), Oier Zarraga (70' Jurgen Ekkelenkamp), Jordan Zemura - Iker Bravo (60' Keinan Davis), Lorenzo Lucca

Żółte kartki: Terracciano, Maignan (Milan) oraz Bijol, Lucca, Kamara (Udinese)

Czerwona kartka: Tijjani Reijnders (Milan) /29' - za faul/

Sędzia: Daniele Chiffi