Sześć goli w Paryżu. PSG wykorzystało potknięcie AS Monaco

PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: PSG wykorzystało wpadkę AS Monaco

Paris Saint-Germain wykorzystało piątkową wpadkę AS Monaco. Zespół ze stolicy Francji pewnie ograł na własnym stadionie RC Strasbourg 4:2 i zrównał się punktami z liderem.

Nie było żadnych wątpliwości. PSG było zespołem wyraźnie lepszym i finalnie odniosło dość pewne zwycięstwo.

Chyba tylko przez moment paryżanie mogli zwątpić. To było w 58. minucie, gdy po ładnej akcji kontaktowego gola strzelił Kevin Mara. Wtedy goście mogli uwierzyć, że są w stanie cokolwiek ugrać w tym meczu, natomiast paryżanie bardzo szybko wyprowadzili ich z błędu i już po paru minutach wszystko wróciło do normy.

Podopieczni Luisa Enrique dominowali przez większość spotkania. Prowadzenie dał Senny Mayulu, który oddał potężny strzał z ostrego kąta i stojący w bramce Dorde Petrović nawet nie zdążył zareagować. Na początku drugiej połowy Marco Asensio dobił strzał do pustej bramki, a później swoje bramki zdobyli jeszcze Bradley Barcola i Lee Kang-in.

PSG wykorzystało wpadkę AS Monaco (bezbramkowy remis z Lille w piątek) i po ośmiu kolejkach oba zespoły mają w dorobku po 20 punktów.

Nie było mowy o żadnej niespodziance, mimo iż paryżanie zagrali w nieco zmienionym składzie.

Wygrana mogła być wyższa, mieliśmy m.in. nieuznanego gola samobójczego (pechowa interwencja Saidou Sow), a także anulowany rzut karny po interwencji VAR.

Przyjezdnym udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki w doliczonym czasie gry, ale nie miało to większego znaczenia.

W pozostałych sobotnich meczach Stade Brestois zremisowało ze Stade Rennais 1:1, w RC Lens wygrało na wyjeździe z AS Saint-Etienne 2:0. Jedną z bramek zdobył Przemysław Frankowski (-----> ZOBACZ).

Paris Saint-Germain - RC Strasbourg Alsace 4:2 (1:0)
1:0 Senny Mayulu 18'
2:0 Marco Asensio 47'
2:1 Kevin Mara 58'
3:1 Bradley Barcola 66'
4:1 Lee Kang-in 90'
4:2 Pape Diong 90+2'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Warren Zaire-Emery, Milan Skriniar, William Pacho, Lucas Beraldo - Senny Mayulu (67' Fabian Ruiz), Vitinha, Joao Neves - Desire Doue, Marco Asensio (58' Lee Kang-in), Bradley Barcola (82' Ibrahim Mbaye).

Strasbourg: Dorde Petrović - Marvin Senaya (46' Saidou Sow), Abakar Sylla, Mamadou Sarr, Diego Moreira - Dilane Bakwa (80' Abdoul Ouattara), Junior Mwanga (75' Felix Lemarechal), Andrey Santos, Habib Diarra, Sebastian Nanasi (87' Pape Diong) - Emanuel Emegha (46' Kevin Mara).

Żółte kartki: Lucas Beraldo, Skriniar (PSG) oraz Senaya, Sow (Strasbourg).