Polonia Warszawa nie pozwoliła na przełamanie maruderom

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024

Polonia Warszawa zwyciężyła 2:1 z GKS-em Tychy, który po serii rozczarowujących wyników jest coraz bliżej strefy spadkowej w Betclic I lidze. ŁKS zgubił punkty na własnym stadionie, remisując bezbramkowo ze Stalą Stalowa Wola.

Najważniejszym piłkarzem w wygranym 2:1 meczu Polonii Warszawa z GKS-em Tychy był Łukasz Zjawiński. Strzelił on oba gole, a kiedy w końcówce trener Mariusz Pawlak ściągnął napastnika z boiska, został on nagrodzony brawami z trybun przy Konwiktorskiej. Łukasz Zjawiński zdobył prowadzenie z rzutu karnego w 13. minucie, a następnie w 60. minucie poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem na zakończenie szybkiego ataku. Drugie uderzenie zdecydowało o zwycięstwie.

Pojedynek był wyrównany. Na pierwszego gola GKS jeszcze odpowiedział, wykorzystując błąd na przedpolu Jakuba Lemanowicza. W końcówce podopieczni Artura Skowronka liczyli na możliwość wyrównania z rzutu karnego, ale decyzja o przyznaniu jedenastki została anulowana z powodu spalonego. Tym samym GKS nie przełamał się w Warszawie, a po serii niepowodzeń pozostało mu tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Także w niedzielę ŁKS zgubił punkty w meczu na własnym stadionie. Przeciwnikiem spadkowicza z PKO Ekstraklasy była nabierająca rozpędu Stal Stalowa Wola. Beniaminek na początku sezonu przegrywał mecz za mecz, ale poprawił wyniki i nadal ma możliwość zimowania ponad strefą spadkową w tabeli. Ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku i mecz zakończył się remisem 0:0.