Na nagrobku znajduje się rzeźba piłki. Jest ona jednocześnie kulą ziemską, na której znajdują się ważne dla Górskiego miejsca: Lwów, Warszawa, Wembley, Monachium, Ateny.
Wcześniej na tym miejscu była inna piłka, wykonana z brązu, jednak przed świętami Bożego Narodzenia w 2007 roku została skradziona. Co prawda złodziei ruszyło sumienie i w styczniu zostawili ją w krzakach pod cmentarzem, jednak później do powstania repliki zastosowano inny materiał. Brąz bowiem jest ceniony wśród amatorów cudzej własności.
Mural, stadion, pomnik
Kazimierz Górski to były piłkarz i trener m.in. Legii Warszawa. W kadrze pełnił funkcję asystenta, aż w 1970 roku został jej pierwszym selekcjonerem. Cztery lata później sięgnął z nią po trzecie miejsce na mundialu. Miał też ogromne sukcesy na igrzyskach olimpijskich. W 1972 roku w Monachium wywalczył złoto, a po kolejnych czterech latach, na imprezie w Montrealu, dotarł z drużyną do finału.
Górski był wielokrotnie upamiętniany. Wielkiego trenera uczczono między innymi nazywając jego imieniem Stadion Narodowy w Warszawie. Przed obiektem postawiono pomnik Górskiego. Z okazji 100. rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego trenera, na bloku, w którym mieszkał, odsłonięto mural, na który złożyło się 240 m2 powierzchni, ponad 40 litrów farb i 1060 elementów ceramicznych.