Klub Sebastiana Szymańskiego nie stchórzył przed gigantem

PAP/EPA / Erdem Sahin / Mecz Ligi Europy: Fenerbahce Stambuł - Manchester United

Fenerbahce Stambuł, którego pomocnikiem jest Sebastian Szymański, zremisował 1:1 z Manchesterem United. Po komplet punktów w Lidze Europy sięgnęli Lazio czy Tottenham Hotspur.

Manchester United wybrał się do Stambułu na mecz z klubem prowadzonym przez jego byłego menedżera Jose Mourinho. W jedenastce Fenerbahce był Sebastian Szymański. Od 15. minuty drużyna Polaka musiała gonić przeciwnika, ponieważ Christian Eriksen huknął z kilkunastu metrów do bramki bezradnego Dominika Livakovicia. Fenerbahce nie poddało się, a gola na 1:1 zdobył Youssef En-Nesyri po asyście Allana Sainta-Maximina. Na tym strzelanie skończyło się, a Jose Mourinho nie dokończył spotkania na ławce z powodu czerwonej kartki.

Ludogorec Razgrad musiał radzić sobie bez Jakuba Piotrowskiego, który w tym tygodniu przeszedł zabieg i powraca do zdrowia po kontuzji. Mistrz Bułgarii poleciał do Belgii na mecz z RSC Anderlechtem. Już od 30. minuty Ludogorec musiał grać w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Caio Vidala. Odpierał ataki Anderlechtu tylko do 67. minuty, w której padła bramka na 1:0. Na trafienie na 2:0 trzeba było poczekać do doliczonego czasu.

Lazio utrzymało prowadzenie w tabeli Ligi Europy, a o trzecie zwycięstwo w europejskim pucharze zagrało na wyjeździe z FC Twente. Od 11. minuty rzymianom było teoretycznie łatwiej o dobry wynik, ponieważ w 11. minucie Lars Unnerstall zobaczył czerwoną kartkę. Do bramki wszedł awaryjnie Przemysław Tytoń. Lazio przekuło przewagę liczebną w gola na 1:0 Pedro Rodrigueza w 35. minucie. W końcówce bramkę na 2:0 dorzucił Valentin Castellanos.

Tottenham Hotspur zdobył gola na 1:0 w 53. minucie meczu z AZ. Zrobił to z rzutu karnego, którego egzekutorem był Richarlison. Brazylijczyk pokonał bramkarza miękkim strzałem. Londyńczycy wygrali skromnie, ale zasłużenie.