Zespół Tomasza Kędziory pokazał charakter w Lidze Europy

PAP/EPA / Achilleas Chiras / Mecz Ligi Europy: PAOK - Viktoria Pilzno

AS Roma zwyciężyła 1:0 z Dynamem Kijów, a mocny finisz pozwolił PAOK-owi zremisować 2:2 z Viktorią Pilzno. W Lidze Europy pokazali się Nicola Zalewski, Tomasz Kędziora, Marcin Bułka czy Adam Buksa.

AS Roma zrehabilitowała się na Stadio Olimpico za porażkę w poprzednim meczu z Elfsborgiem. Ivan Jurić ponownie wystawił w podstawowym składzie Nicolę Zalewskiego, który mógł zrehabilitować się za nieudany występ z Interem Mediolan. Gola na 1:0 strzelił Ukrainiec, ale żaden z grających w Dynamie, a jedynak z AS Romy. Artem Dowbyk wykorzystał rzut karny w 23. minucie i jak się okazało, było to wykonanie na miarę kompletu punktów.

Pierwsza bramka w meczach, które wystartowały o godzinie 18:45, padła w Budapeszcie. Stracił ją Marcin Bułka, którego Ibrahima Cisse pokonał strzałem z bliska po dograniu z rzutu wolnego Philippe'a Rommensa. Od 15. minuty Ferencvarosi TC prowadził 1:0 z OGC Nice. Francuski zespół musiał gonić wynik, na co miał dużo czasu, ale nie potrafił przeprowadzić ani jednego skutecznego ataku.

Kolejnym Polakiem, który zagrał w jedenastce swojego klubu, był Adam Buksa. Kadrowicz Michała Probierza wyszedł w duecie napastników FC Midtjylland wspólnie z Janem Kuchtą. W 18. minucie żaden z nich, a Ousmane Diao strzelił z bliska po dośrodkowaniu Arala Simsira. Ten gol zdecydował o wygranej 1:0 z Royale Union Saint-Gilloise.

Trener PAOK-u nie zapomniał o Tomaszu Kędziorze przy wybieraniu podstawowego składu na mecz z Viktorią Pilzno. Czeska drużyna zagrała odważnie w pierwszej połowie i zdobyła prowadzenie 2:0 strzałami Milana Havla z bliska po dośrodkowaniu Prince'a Kwabeny Adu, a także Mateja Vydry po asyście tego samego zawodnika. PAOK nie poddał się i szalonym szturmem w ostatnich minutach meczu doprowadził do remisu 2:2. O podziale punktów zdecydowało uderzenie Abdula Rahmana Baby w dodatkowych minutach.