Bundesliga: Schalke wiceliderem, Bayern rozgromił Bochum

Werder Brema doznał drugiej porażki w sezonie, ulegając w meczu 16. kolejki Bundesligi ekipie Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2. Prawdziwe strzelanie urządzili sobie piłkarze Bayernu Monachium, którzy pokonali 5:1 VfL Bochum. Bawarczycy do prowadzącego Bayeru Leverkusen tracą już tylko dwa punkty. Aż osiem goli obejrzeli kibice w Moenchengladbach, gdzie miejscowa Borussia pokonała 5:3 Hannover 96. Podopieczni Dietera Hackinga zdobyli w tym spotkaniu sześć bramek, jednak aż połowa z nich zasiliła konto rywali.

Na inaugurację szesnastej serii spotkań Hertha Berlin podejmowała Bayer Leverkusen. Przepaść, jaka dzieli w tabeli oba zespoły nie przeszkodziła w szybkim objęciu prowadzenia przez drużynę gospodarzy. Rezultat 1:0 po golu Adriana Ramosa utrzymał się aż do 76. minuty, kiedy piłkę do siatki skierował Toni Kroos. Gdy wydawało się, że to koniec goli na Olympiastadion, prowadzenie Aptekarzom w doliczonym czasie gry dał Burak Kaplan. Zdeterminowani piłkarze stołecznego zespołu nie zrezygnowali z walki o punkt i chwilę później wynik na 2:2 ustalił Ramos.

Spotkania z udziałem FC Koeln w obecnym sezonie Bundesligi charakteryzuje bardzo mała ilość goli oraz piłkarskich emocji. Nie inaczej było w sobotnim pojedynku wyjazdowym z SC Freiburg. Koziołki w czwartym kolejnym spotkaniu nie zdołały strzelić bramki. Ta sztuka nie udała się również podopiecznym Robina Dutta i po bezbarwnym widowisku drużyny podzieliły się punktami.

Goli nie zabrakło na Ruhrstadion, gdzie VfL Bochum zmierzył się z Bayernem Monachium. Bawarczycy jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie 3:0 po golach Mario Gomeza i Ivicy Olica oraz samobójczym trafieniu Mergima Mavraja. Po zmianie stron drugi raz na listę strzelców wpisał się Olic, a na 5:0 podwyższył Daniel Pranjic. Rozbitych piłkarzy Heiko Herrlicha stać było jedynie na bramkę honorową w 76. minucie, po celnie wykonanym rzucie wolnym przez Christiana Fuchsa.

Z mocnym postanowieniem przełamania serii siedmiu meczów bez zwycięstwa do Norymbergi udali się piłkarze Hamburger SV. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie gry, w 47. minucie wynik otworzył Eljero Elia. Po golach Marcella Jansena i Tunaya Toruna stało się już jasne, że goście tego spotkania nie przegrają. Pogromu beniaminka dopełnił na kwadrans przed końcem Elia. Dzięki tej wygranej strata HSV do prowadzącego Bayeru Leverkusen stopniała do czterech punktów.

Niezwykłe widowisko obejrzeli kibice w Moenchengladbach, gdzie miejscowa Borussia spotkała się z Hannoverem 96. Po samobójczym trafieniu Karima Haggui i bramce Roba Frienda, gospodarze objęli prowadzenie 2:0. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Didier Ya Konan. W 58. minucie piłkę do własnej bramki skierował Constant Djakpa. Na 4:1 podwyższył Michael Bradley, lecz gracze przyjezdnych zdołali odpowiedzieć dwoma trafieniami. Marzenia o remisie przekreślił jednak Haggui, notując drugą samobójczą bramkę w tym spotkaniu. Wynik 5:3 do końca nie uległ już zmianie i mimo sześciu zdobytych goli, Hannover 96 zanotował siódmą porażkę w rozgrywkach.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła potyczka na Carl Benz Stadion, gdzie TSG Hoffenheim starł się z Eintrachtem Frankfurt. Aby zachować dystans do czołówki, gracze "Wieśniaków" musieli to spotkanie wygrać. Już w 9. minucie gry w polu karnym gości sfaulowany został Vedad Ibisevic. Rzut karny pewnie wykorzystał Sejad Salihovic. Podopieczni Ralfa Rangnicka nie zdołali dowieźć korzystnego rezultatu do końca, gdyż w 61. minucie celnym strzałem popisał się Pirmin Schwegler. Ostatecznie kibice nie obejrzeli już goli i remis stał się faktem.

W pojedynku określanym hitem szesnastej serii spotkań, Werder Brema gościł na własnym boisku Schalke 04 Gelsenkirchen. Mimo nielicznych okazji do objęcia prowadzenia, pierwsza część gry nie przyniosła bramek. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony gry piłkę do siatki skierował najlepszy strzelec Niebieskich, Kevin Kuranyi. W 72. minucie na 2:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Jan Moravek, ustalając tym samym wynik spotkania. Zawodnicy Thomasa Schaafa odnotowali drugą porażkę w rozgrywkach, tracąc pozycję wicelidera.

Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 2:2 (1:0)

1:0 - Ramos 8'

1:1 - Kroos 76'

1:2 - Kaplan 90'

2:2 - Ramos 90'

SC Freiburg - FC Koeln 0:0

VfL Bochum - Bayern Monachium 1:5 (0:3)

0:1 - Gomez 23'