Primera Division: Sevilla powraca na podium, thriller w Madrycie

Jeden gol wystarczył na pokonanie Sportingu Gijon. Dzięki trafieniu Kanoute Sevilla ponownie wróciła na ostatnie miejsce na podium i traci do lidera 9 punktów. Dużo emocji mieliśmy na Vicente Calderon, gdzie o zwycięstwie Villarreal zadecydowała bramka w doliczonym czasie gry. Na 5. lokatę awansowała Mallorca, która wygrała pierwszy wyjazdowy mecz. Wyspiarze przegonili Deportivo La Coruna. Ekipa z Galicji jedynie zremisowała z Almerią.

W tym artykule dowiesz się o:

Serię trzech porażek z rzędu przerwała Almeria, w której ponownie bramkę zdobył były piłkarz Wisły Kraków - Kalu Uche. Andaluzyjczycy jednak nie utrzymali prowadzenia do końca, gdyż Deportivo La Coruna za sprawą Pablo Alvareza doprowadziło do wyrównania. Dla ekipy z Galicji nie jest to jednak satysfakcjonujący wynik, gdyż spadła ona na 6. miejsce w tabeli.

Remis El Depor wykorzystała Mallorca, która odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Balearczycy dominowali przez większość meczu, ale na bramkę musieli czekać godzinę.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Racing Santander, który pokonał najsłabszy zespół sezonu - Deportivo Xerez. Gol na wagę zwycięstwa padł dopiero w 83. minucie, przez co beniaminek ma już sześć punktów straty do bezpiecznej strefy.

Nad Xerez plasuje się Malaga, która zremisowała na wyjeździe z Valladolid 1:1. Z kolei bohaterem Getafe został Juan Angel Albin. Dzięki jego dubletowi gospodarze rozprawili się z Tenerife.

Wielkie emocje mieliśmy w spotkaniu Atletico Madryt z Villarreal. Na prowadzenie jako pierwsza wyszła stołeczna ekipa, ale trzy punkty powędrowały do gości. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Joseba Llorente, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry.

Na trzecią pozycję wróciła Sevilla, która skromnie pokonała Sporting Gijon. Jedyną bramkę strzelił na początku Frederic Kanoute, dla którego było to czwarte trafienie w sezonie.

Almeria - Deportivo La Coruna 1:1 (0:0)

1:0 - Uche 58'

1:1 - Alvarez 74'

Getafe - Tenerife 2:1 (1:0)

1:0 - Albin 37'

2:0 - Albin 69'

2:1 - Hens 82'

Osasuna Pampeluna - Real Mallorca 0:1 (0:0)