Puchar Anglii: Man Utd odpadł z trzecioligowcem! Kuszczak w bramce Diabłów

Niesamowite! Manchester United przegrał na Old Traffod w III rundzie Pucharu Anglii z trzecioligowym Leeds United. Czerwone Diabły grając w dość silnym składzie odpadły z rozgrywek! 90 minut w barwach MU zagrał Tomasz Kuszczak.

Bartosz Zimkowski

Leeds United to wprawdzie lider swojej ligi, ale to tylko League One. Sir Alex Ferguson nie wystawił jednak rezerwowy skład o czym świadczą takie nazwiska jak: Tomasz Kuszczak, Wes Brown, Dimitar Berbatov czy Wayne Rooney.

Jednak Pawie od początku zaatakowały Czerwone Diabły, pokazując, że nie będą się broniły w Teatrze Marzeń. I w 19. minucie strzeliły bramkę, kiedy po długim podaniu Jermaine Beckford pokonał płaskim strzałem polskiego golkipera. Fatalnie zachowała się linia obrony Man Utd, ale i co do interwencji Kuszczaka można mieć zastrzeżenia.

W dalszych częściej meczu gospodarze atakowali. Mieli swoje szanse, powinni doprowadzić do wyrównania, lecz tak się nie stało. Leeds nie ograniczało się jedynie do obrony i kilka razy postraszyło Man Utd. Wygrało 1:0 i sprawiło nie lada sensację. Diabły są pierwszym klubem z Premier League, który odpadł w tym sezonie z Pucharu Anglii.

Żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała Chelsea Londyn. The Blues "połknęli" na Stamford Bridge drugoligowy Watford 5:0. Dwie bramki były dziełem Daniela Sturridge'a. Dla 20-latka były to pierwsze trafienia w barwach The Blues.

Tymczasem w derbach Londynu lepszym zespołem okazał się Arsenal. Kanonierzy pokonali na Upton Park West Ham United 2:1, chociaż jeszcze 12 minut przed końcem przegrywali. Łukasza Fabiańskiego pokonał tuż przed przerwą Alessandro Diamanti, ale Polak ten mecz może zaliczyć do udanych. W kilku sytuacjach zaprezentował się bardzo dobrze.

Arsenal wyrównał w 78. minucie, kiedy Aaron Ramsey pokonał Roberta Greena. 5 minut później było po meczu. Eduardo Da Silva także umieścił futbolówkę w siatce dając zwycięstwo Arsenalowi 2:1 oraz awans do dalszej fazy rozgrywek.

Wyniki niedzielnych meczów III rundy Pucharu Anglii:

Manchester United - Leeds United 0:1 (0:1)

5:0 - Sturridge 68'

Sheffield United - Queens Park Rangers 1:1 (1:1)
0:1 - Simpson 39'
1:1 - Cresswell 45'

West Ham United - Arsenal Londyn 1:2 (1:0)
1:0 - Diamanti 45'
1:1 - Ramsey 78'
1:2 - Eduardo 83'

Tranmere - Wolverhampton 0:1 (0:0)
0:1 - Jarvis 79'

Notts County - Forest Green przełożony

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)