Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Piotra Włodarczyka i Pawła Abbotta

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Piotr Włodarczyk (OFI Kreta) oraz Paweł Abbott (Oldham Athletic). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 8 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Piotr Włodarczyk strzelił dwie bramki w meczu z AÓ Egáleo 2:0 (0:0). Polski napastnik rozegrał cały mecz, wpisując się na listę strzelców w 56. oraz 83. minucie spotkania. Dla "Nędzy" było to czwarte i piąte trafienie ligowe w tym sezonie.

Paweł Abbott strzelił gola w meczu przeciwko Hartlepool United 1:2 (0:2). Polak wszedł na boisko w 70. minucie, zastępując Joe Colbecka. Dla polskiego napastnika to już siódme trafienie w tym sezonie, który w tym spotkaniu zdobył honorowe trafienie wpisując się na listę strzelców w 88. minucie.

Późnym wieczorem swoje spotkania rozgrywają dwaj polscy bramkarze. Jerzy Dudek (Real Madryt) zapewne zasiądzie na ławce rezerwowej w ligowym meczu z Osasuną, natomiast Paweł Kieszek (SC Braga) podzieli los swojego starszego kolegi i także nie ujrzymy go w meczu Pucharu Ligi (Carlsberg Cup) ze Sportingiem Lizbona.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w meczu ligowym z Leeds (0:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z West Ham (2:1)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forrest) - 90 minut w meczu Pucharu Anglii z Birmingham City (0:0)
Grzegorz Rasiak (Reading) - do 77. minuty i asysta w meczu Pucharu Anglii z Liverpoolem (1:1)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu Pucharu Anglii z Luton (1:0)
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - od 70. minuty i bramka w meczu ligowym z Hartlepool (1:2)

Cypr

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - 90 minut w meczu ligowym z AEP (1:0)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja) - poza kadrą w meczu ligowym z AEP (1:0)
Adrian Sikora (APOEL Nikozja) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z AEP (1:0)

Grecja

Beta Ethniki

Piotr Włodarczyk (OFI Kreta) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z PAE Egaleo (2:0)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Rangersami (1:1)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Hearts (1:1)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Hibernian (1:1)

Łącznie minut: 637 minut
Średnia ilość minut: 63 minuty 42 sekundy / mecz