Copa del Rey: Blamaż Atletico Madryt, Valencia na kolanach

W tym roku po puchar Hiszpanii nie sięgnie na pewno Real Madryt. We wtorek w pierwszym meczu 1/8 u siebie poległa FC Barcelona. Następnego dnia domową porażkę odniosła Valencia, natomiast Atletico Madryt dostało lekcję futbolu od drugoligowca. Na dodatek Villarreal jedynie zremisował również z zespołem z niższej klasy rozgrywkowej. Już w ćwierćfinałach może więc zabraknąć największych faworytów do zdobycia pucharu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Pogromca Realu Madryt w poprzedniej rundzie - Alcorcon strzeliło tym razem dwie bramki u siebie Racingowi Santander. Jednak tym razem taki dorobek nie wystarczył, gdyż goście trafiali 3-krotnie i to oni są bliżej następnej rundy.

W środowych potyczkach najciekawiej zapowiadała się konfrontacja Valencii z Deportivo La Coruna. Obie drużyny wystawiły najsilniejsze jedenastki i niespodziewanie to przyjezdni tryumfowali 2:1. Była to dopiero trzecia porażka Valencii w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach (na 27 meczów). El Depor w ciągu 8. minut drugiej części gry zapewnili sobie 2-bramkową przewagę, na którą potrafił odpowiedzieć jedynie David Silva. Dla Hiszpana był to pierwszy mecz po kontuzji, której nabawił się pod koniec listopada.

Villarreal nie potrafiło utrzymać prowadzenia nad Celtą Vigo i ostatecznie jedynie zremisowało na boisku 2-ligowca 1:1.

Z kolei bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili gracze Recreativo Huelva. Aktualnie 15. drużyna Segunda Disivision pokonała u siebie Atletico Madryt 3:0, strzelając dwie bramki już w pierwszych 24. minutach. W międzyczasie Tomas Ujfalusi z ekipy faworytów otrzymał czerwoną kartkę. Po przerwie osłabieni Los Rojiblancos nie potrafili nawet strzelić kontaktowego gola, a sytuację na boisku niespodziewanie kontrolowali piłkarze Recre. Dzięki mądrej grze gospodarze pod koniec ośmieszyli rywali, trafiając po raz kolejny.

Celta Vigo - Villarreal 1:1 (1:1)
0:1 - Rossi 12'
1:1 - Bernhardt 44'

Alcorcon - Racing Santander 2:3 (0:1)
0:1 - Salas 31'
0:2 - Geijo 47'
1:2 - Lopez 57'
2:2 - Moraton 62'