W piątkowy wieczór reprezentacja Polski rozegrała towarzyski mecz z Mołdawią na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Spotkanie miało wyjątkowy charakter - był to ostatni występ Kamila Grosickiego w Biało-Czerwonych barwach. Jego licznik meczów w kadrze zatrzymał się na 95.
Skrzydłowy Pogoni Szczecin pożegnał się z reprezentacją w swoim stylu. Wybiegł w podstawowym składzie i od pierwszych minut prezentował to, z czego był znany przez lata - dynamikę, odwagę i ciągłe zagrożenie pod bramką rywali. Robił wszystko, by jeszcze raz wpisać się na listę strzelców lub zanotować asystę.
ZOBACZ WIDEO: Kapitalne trafienie z ok. 40 metra w samo okienko. Kibice łapali się za głowy
Po jednej z akcji z udziałem Grosickiego padł pierwszy gol. Po składnym ataku efektownym wolejem popisał się Matty Cash, który dał Polsce prowadzenie 1:0.
Chwilę po trafieniu Casha, koledzy z drużyny i sztab szkoleniowy utworzyli dla Grosickiego szpaler. Skrzydłowy Pogoni Szczecin spędził na murawie pół godziny, a cały stadion pożegnał go gromkimi brawami, dziękując za 17 lat gry z orzełkiem na piersi.
W drugiej połowie wynik meczu ustalił Bartosz Slisz, który zdobył swoją pierwszą bramkę w reprezentacji. Pięknym strzałem z dystansu ustalił rezultat na 2:0. Skrót spotkania Polska - Mołdawia przygotowany przez TVP Sport można obejrzeć poniżej.