Serie A: Horror na San Siro, ligowy outsider o krok od sprawienia sensacji

Inter Mediolan ze sporymi problemami, ale pokonał AC Sienę. Nerazzurri do 88. minuty przegrywali z ekipą z Toskanii 2:3, aby ostatecznie wygrać 4:3. Podopieczni Jose Mourinho tego dnia byli w poważnych opałach, ale pomimo to zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Adam Kiołbasa

Już pierwsza część gry zakończyła się sporą niespodzianką, bo chociaż więcej z gry mieli aktualni Mistrzowie Włoch, to na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2. Już w 18. minucie fantastycznym strzałem z dystansu prowadzenie Bianconeri dał Massimo Maccarone. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo już w 24. Wesley Sneijder znakomitym podaniem uruchomił Diego Milito, a Argentyńczyk doprowadził do wyrównania.

Kiedy w 36. minucie bramkę dla Interu zdobył Sneijder, który popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego wydawało się, że wszystko wraca do normy. Goście jednak w błyskawicznym tempie trafili na 2:2, a całą akcję wykończył Albin Ekdal.

Po zmianie stron gospodarze zupełnie rozczarowywali. Piłkarze z Toskanii, którzy przed kilkoma dniami zostali rozgromieni 1:5 przez ACF Fiorentinę w ogóle nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i w 65. sensacyjnie prowadzili. Ponownie gola strzelił Maccarone. W samej końcówce rywalizacji z rzutu wolnego na 3:3 trafił Sneijder, a już w doliczonym czasie gry trzy punkty Interowi dał Walter Samuel, który powrócił do gry po miesięcznej przerwie.

Po dziewiętnastu kolejkach Nerazzurri mają na swoim koncie 45 punktów i są liderem. AC Siena zgromadziła dwanaście oczek i zamyka ligową stawkę.

Inter Mediolan - AC Siena 4:3 (2:2)
0:1 - Maccarone 18'
1:1 - Milito 24'
2:1 - Sneijder 36'
2:2 - Ekdal 37'
2:3 - Maccarone 65'
3:3 - Sneijder 88'
4:3 - Samuel 90+2'