Pierre-Emerick Aubameyang ponownie dołącza do Olympique Marsylia. Klub potwierdził podpisanie kontraktu z 36-letnim zawodnikiem, który będzie obowiązywał do 2027 roku. To powrót po jego wcześniejszym pobycie w klubie w sezonie 2023/24, kiedy to zdobył 17 bramek w 34 meczach Ligue 1.
Aubameyang, który wcześniej grał między innymi w FC Barcelonie, przybył do Marsylii w środę, witany przez tłumy na lotnisku. W poprzednim sezonie bronił barw saudyjskiego Al-Qadsiah, gdzie strzelił 17 goli w 32 meczach. Klub zdecydował się na rozwiązanie kontraktu, szukając młodszego napastnika.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co oni zrobili! Niesamowity gol w ósmej sekundzie
Po krótkiej wizycie w centrum treningowym, Aubameyang zdecydował się na powrót do Marsylii. Jego decyzja była odpowiedzią na zainteresowanie ze strony klubu. Działacze liczą na jego doświadczenie i umiejętności strzeleckie.
Aubameyang, z 77 występami i 31 bramkami dla reprezentacji Gabonu, jest teraz jednym z najbardziej doświadczonych napastników w Ligue 1. Jego powrót do Marsylii to ważne wydarzenie dla klubu i kibiców.