Puchar Włoch: Milan, Catania i Juventus w ćwierćfinale, grał Augustyn

Juventus Turyn, AC Milan i Catania Calcio zagrają w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Stara Dama po ostatnich problemach niespodziewanie pewnie wygrała z SSC Napoli. AC Milan z problemami, ale zdołał odprawić Novarę, natomiast Catania Calcio z Błażejem Augustynem w składzie nieoczekiwanie wyeliminowała CFC Genoę.

Adam Kiołbasa

Catania Calcio niespodziewanie okazała się lepsza od CFC Genoi, a tak na dobrą sprawę losy rywalizacji Sycylijczycy rozstrzygnęli na swoją korzyść już w pierwszych minutach, kiedy to dwukrotnie trafiał Plasmati. Po zmianie stron gospodarze starali się odrobić straty i w 58. kontaktową bramkę zdobył Marco Rossi, ale po chwili czerwone kartki zobaczyli odpowiednio Papastathopoulos i właśnie Rossi. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, co oznacza, że w ćwierćfinale podopieczni Sinisy Mihajlovicia zmierza się z AS Romą. Warto odnotować, że cały mecz rozegrał Błażej Augustyn, który zobaczył ponadto żółtą kartkę.

Wiele problemów z wyeliminowaniem słabiutkiej Novary miał AC Milan, ale należy zaznaczyć, że Rossoneri wystąpili w rezerwowym zestawieniu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Filippo Inzaghi, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 12. minucie. Goście odpowiedzieli zaraz po zmianie stron bramką Gonzaleza. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którym dał awans Matheu Flamini. Piłkarze Leonardo w kolejnej rundzie zagrają ze zwycięzcą pary Udinese Calcio - Lumezzane.

Po ostatnim fatalnym występie przeciwko AC Milanowi, tym razem mieliśmy okazję oglądać zupełnie inny Juventus. Stara Dama zaufała Ciro Ferrarze, a jego podopieczni rozbili SSC Napoli 3:0. Chociaż Juve jeszcze wiele brakowało do tego, aby pokazać, że klub stać w tym sezonie jeszcze na wiele, to na pewno fani tego klubu po raz pierwszy od dłuższego czasu mogą być zadowoleni z gry swoich ulubieńców. Już w 24. minucie ekipę ze stolicy Piemontu na prowadzenie wyprowadził Brazylijczyk Diego, który tego dnia rozgrywał bardzo dobre zawody. Należy jednak odnotować, że ten gol został zdobyty niezgodnie z zasadami fair play. Goście mieli swoje okazje do tego, aby doprowadzić do wyrównania, jednak groźniejsi byli gospodarze. W 77. minucie na 2:0 podwyższył Alessandro Del Piero, dla którego była to dopiero pierwsza bramka w tym sezonie, a w 82. kapitan Juventusu strzałem z rzutu karnego ustalił wynik rywalizacji na 3:0. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Contini. Warto odnotować, że po jednej z sytuacji Diego trafił w słupek, a w innej Marek Hamsik w poprzeczkę.

CFC Genoa - Catania Calcio 1:2 (0:2)
0:1 - Plasmati 4'
0:2 - Plasmati 7'
1:2 - M. Rossi 58'
Czerwone kartki: Papastathopoulos /59'/, M. Rossi /59'/ (Genoa).
Awans: Catania.

AC Milan - Novara 2:1 (1:0)
1:0 - F. Inzaghi 12'