Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Arka już trenuje na boisku rugby/ Kadra zespołu na turniej Remes Cup Ekstra

W czwartek trener Pasieka zaaplikował swoim podopiecznym dawkę dwóch jednostek treningowych. Pierwsza miała miejsce na sztucznej murawie stadionu rugby, a druga to zajęcia w hali oraz terenie.
Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski

Mimo, iż żółto-niebiescy treningi wznowili we wtorek, to dopiero w czwartek mieli okazje "oswojenia" się ze sztuczną murawą stadionu rugby. Wielce prawdopodobnie, iż właśnie na tym stadionie Arka rozgrywać będzie mecze w rundzie wiosennej. Aby tak się jednak stało potrzebne jest załatwienie kilku formalności. W klubie już teraz zbierają wszelkie potrzebne dokumenty niezbędne do otrzymania licencji na grę w ekstraklasie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trenera Pasieki w czwartek piłkarze Arki odbyli dwa treningi. Pierwszy zaplanowano na godzinę 10.00, z kolegi drugi na 15.00. Wśród trenujących z zespołem był również testowany przez klub 24-letni napastnik z Kamerunu, Joseph Desire Mawaye, który już we wtorek zawitał do Gdyni. W środę przeszedł on testy wydolnościowe. Na podstawie tych wyników ustali się obciążenia, jakim zostaną poddani zawodnicy w trakcie okresu przygotowawczego.

Do kolegów dołączył już także Tadas Labukas, nieobecny na pierwszych zajęciach z powodu kolizji samochodowej. W czwartek opiekun żółto-niebieskich miał wyznaczyć kadrę, która uda się na turniej Remes Cup Extra, rozgrywany w Poznaniu.

- Wyznaczę po prostu chłopaków, którzy tam pojadą. Wiadomo, że będę kierował się stanem zdrowia i zabiorę tych najzdrowszych. Na pewno chcielibyśmy oszczędzić Przemka Trytkę, bo miał dość uciążliwą kontuzję. Ostateczną decyzję w sprawie personaliów na piątkowy turniej podejmie po czwartkowych treningach - mówił Dariusz Pasieka po pierwszym treningu. I rzeczywiście wśród nominowanych na wyjazd do stolicy Wielkopolski zabrakło miejsca m.in. dla Przemysława Trytki, a także Roberta Bednarka. Obaj powrócili do zespołu po uciążliwych urazach, dlatego też trener ma początku okresu przygotowawczego zamierza ich oszczędzać.

Piłkarze, którzy wyjadą do Poznania na treningu stawią się w piątek o godzinie 9.00, natomiast drugą grupę zawodników czekają tego dnia dwa zajęcia.

Kadra na Remes Cup Ekstra:

Norbert Witowski, Andrzej Bledzewski, Tomasz Sokołowski, Filip Burkhardt, Paweł Czoska, Łukasz Kowalski, Joseph Desire Mawaye, Dariusz Ulanowski, Bartosz Ława, Marcin Budziński, Lubomir Lubenov, Stoiko Sakaliev.

Przypomnijmy, iż Arka zagra w grupie A razem z Wisłą Kraków oraz Górnikiem Zabrze. W grupie B wystąpi z kolei: Lech Poznań, Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok.

Początek turnieju o godzinie 19.00. Spotkania z udziałem Arki: 19.45 (Wisła Kraków), 20.15 (Górnik Zabrze). Zespoły grają system każdy z każdym. Drużyny z pierwszych miejsc spotkają się w finale, kolejne lokaty do odpowiedni gra o miejsce trzecie oraz piąte.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×