Polacy w lidze greckiej: Gol Baszczyńskiego, a na jednym mogło się nie skończyć

W 18. kolejce greckiej ligi piłkarskiej z dobrej strony pokazał się Marcin Baszczyński, który zdobył gola dla PAE Atromitos Ateny. Było to pierwsze trafienie Polaka w Alpha Ethniki. Pozostali nasi rodacy, którzy są związani z klubami z Hellady, przeważnie nie znaleźli uznania w oczach trenerów.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor zagrał cały mecz przed własną publicznością przeciwko AE Larissa. W 63. minucie z rzutu wolnego z okolicy narożnika boiska dośrodkował Lucas Favalli. W "piątce" gości powstało zamieszanie, a do futbolówki na czwartym metrze dopadł Baszczyński, który skierował ją do siatki - 2:0. Było to pierwsze trafienie naszego rodaka w greckiej ekstraklasie. W 70. minucie były zawodnik Ruchu Chorzów ujrzał żółtą kartkę za faul na rywalu. W 85. minucie Polak mógł się ponownie wpisać na listę strzelców. Obrońca dopadł do centry, lecz po jego uderzeniu głową piłka odbiła się od poprzeczki. Atromitos zanotował u siebie zwycięstwo 2:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - reprezentant Polski znalazł się w 20-osobowej kadrze, która udała się do Salonik na pojedynek z Iraklisem. Jednak w sobotę nie wybiegł on na murawę. Stołeczny klub na boisku rywala wywalczył remis 1:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - były bramkarz Spartaka Moskwa nie znalazł się w kadrze na mecz przed własną publicznością z AEK-iem Ateny. Media w Helladzie twierdzą, że klub w dalszym ciągu próbuje dojść do porozumienia z Kowalewskim w sprawie wypłaty należnych mu pieniędzy.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz nie znalazł się w kadrze swojej drużyny na wyjazdowe spotkanie z Atromitosem Ateny (1:2).

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - zespół Polaka zagrał u siebie z Olympiakosem Pireus. Nasz rodak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Wszedł on na boisko w 79. minucie za Frédérica Mendy'ego. Gospodarze w pojedynku z mistrzem Grecji wywalczyli bezbramkowy remis.

Łukasz Sosin (AO Kavala) - polski napastnik wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu na spotkanie przeciwko Olympiakosowi Pireus (0:0). Jednak w czasie meczu nie miał dogodnych okazji do zdobycia gola i w 84. minucie na murawie zastąpił go Ilias Ioannou.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna zmierzyła się u siebie z Asterasem Tripolis. Zaliczył on całe spotkanie. W 89. minucie sędzia główny ukarał go żółtą kartką. PAOK odniósł przed własną publicznością zwycięstwo w stosunku 1:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor powrócił do ćwiczeń po groźnej kontuzji kolana. Wkrótce powinien on wznowić regularne treningi. Nie znalazł się on więc w kadrze na wyjazdowy mecz przeciwko Skodzie Xanthi. Goście w sobotę ponieśli porażkę w stosunku 0:1.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - zespół Polaka zmierzył się u siebie z Ergotelisem (1:0). Jednak były pomocnik Wisły Kraków nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gospodarzy, gdyż w dalszym ciągu skarży się na kłopoty z nogą. Z tego powodu nasz rodak miał w tym tygodniu przez jakiś czas indywidualny program treningowy.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - Polak znalazł się w kadrze swojej drużyny na wyjazdowy mecz z AO Kavala (0:0). Jednak w niedzielny wieczór nie pojawił się on na murawie.