Czekali aż 12 kolejek. Przełamanie w Betclic I lidze

Materiały prasowe / Arkadiusz Wiśniewski/Miedź Legnica / Mecz Betclic I ligi: Górnik Łęczna - Miedź Legnica
Materiały prasowe / Arkadiusz Wiśniewski/Miedź Legnica / Mecz Betclic I ligi: Górnik Łęczna - Miedź Legnica

Górnik Łęczna wygrał po raz pierwszy w sezonie krótko po rozstaniu z trenerem Maciejem Stolarczykiem. Drużyna pokonała 2:0 Miedź Legnica. W niedzielę wygrywali także ŁKS Łódź oraz Odra Opole.

Górnik Łęczna nie potrafił wygrać przez 11 kolejek i znalazł się w strefie spadkowej po sześciu remisach i pięciu porażkach. Po rozstaniu z trenerem Maciejem Stolarczykiem i pod wodzą Daniela Ruska drużyna podjęła Miedź Legnica. Zapewniła sobie przełomowe zwycięstwo w końcówce. Pierwsza bramka Kamila Kruka padła w 82. minucie, a druga Kamila Orlika krótko przed zakończeniem meczu.

ŁKS Łódź wygrał 3:1 z notującym coraz gorsze wyniki GKS-em Tychy. Łodzianie raz jeszcze wykorzystali atut własnego stadionu, na którym zdobyli 14 ze swoich 15 punktów. W tabeli powiększyli przewagę nad zespołem Artura Skowronka z jednego do czterech punktów, a pokonanym coraz bliżej do pozycji spadkowych.

Po komplet punktów w niedzielę sięgnęła również Odra Opole. Tomas Prikryl i Szymon Mida doprowadzili do wyniku 2:0, a porażka Wieczystej Kraków doprowadziła do rozstania zespołu z trenerem Przemysławem Cecherzem. Beniaminek zmienia szkoleniowca, choć pozostaje na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Z kolei Odra przeskoczyła do górnej połowy stawki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co oni zrobili! Niesamowity gol w ósmej sekundzie

12. kolejka Betclic I ligi:

Górnik Łęczna - Miedź Legnica 2:0 (0:0)
1:0 - Kamil Kruk 82'
2:0 - Kamil Orlik 90'

ŁKS Łódź - GKS Tychy 3:1 (1:0)
1:0 - Bastien Toma 41'
1:1 - Jakub Tecław 64'
2:1 - Julian Keiblinger (sam.) 67'
3:1 - Jasper Loffelsend 71'

Odra Opole - Wieczysta Kraków 2:0 (0:0)
1:0 - Tomas Prikryl 58'
2:0 - Szymon Mida 86'

Tabela Betclic I ligi:

Tabela zapewniona przez Sofascore
Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści