Świt Nowy Dwór zwycięża w Dolcan Cup, Dolcan ostatni

Na warszawskiej Pradze na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrany w sobotę został turniej Dolcan Cup, w którym udział wzięły cztery drużyny z Mazowsza: Dolcan Ząbki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, OKS Start Otwock i GLKS Nadarzyn. Zwycięzcom turnieju został Świt, który w finałowym meczu pokonał drużynę z Nadarzyna dopiero w rzutach karnych.

Jerzy Mitczuk

Kilka minut po dziesiątej rano w sobotę 23 stycznia rozpoczął się turniej Dolcan Cup, organizowany przez Dolcan Ząbki. Jako miejsce rozgrywania zawodów wybrano boisko Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ulicy Kawęczyńskiej 44. Każda z czterech drużyn rozegrała po dwa mecze. Pierwszy w półfinale a drugi w zależności od wygranej w pierwszym spotkaniu grała o trzecie lub pierwsze miejsce. Spotkania zostały skrócone i każda połowa trwała po 35 minut. W razie remisu o końcowym wyniku decydować miały rzuty karne.

Turniej zainaugurowało spotkanie OKS-u Otwock z GLKS-em Nadarzyn. III ligowcy z Nadarzyna niespodziewanie przewyższali poziomem gry II ligowych graczy z Otwocka. Już w pierwszej połowie napastnik GLKS-u zmarnował dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem przeciwnika. W drugiej odsłonie spotkania piłkarze z Nadarzyna nie dali szans faworyzowanemu rywalowi strzelając bramki od początku wznowienia gry po przerwie. Pierwszego gola zdobył Gallardo. Kolejne bramki padały w 46.i 65. minucie a ich autorami byli Kamil Wróbel oraz Maciej Goliński. Mecz zakończył się zwycięstwem GLKS-u.

Na drugi mecz na boisko przy ulicy Kawęczyńskiej przyszło zdecydowanie więcej osób. Na spotkanie swojej drużyny przybyła 70 osobowa grupa sympatyków Dolcanu, zjawili się również kibice Świtu Nowy Dwór ale w zdecydowanie mniejszej liczbie. Przybyli także kibice Startu Otwock, gdyż spóźnili się na pierwsze spotkanie. Drugi półfinał między Dolcanem Ząbki a Świtem Nowy Dwór zapowiadał się ciekawie i rzeczywiście taki był. W sparingowym spotkaniu czwarty zespół I ligi i druga drużyna II ligi zaprezentowały się przyzwoicie. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy turnieju. Piłkarze z Nowego Dworu nie potrafili skutecznie rozegrać piłki w środku pola, natomiast podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich. Wynik meczu otworzył Michał Zapaśnik, zdobywając bramkę w 30. minucie. Po pięciu minutach drugiej połowy szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Świtu, którzy zdobyli bramkę po błędzie ostatniego obrońcy i bramkarza Dolcanu. Po stracie gola powietrze z piłkarzy z Ząbek uszło i do końca meczu nie potrafili nawiązać walki z nowodworzanami, którzy wykorzystali to, że w drugiej połowie zagrało kilku rezerwowych piłkarzy Dolcanu. W 52. minucie bramkę dla Świtu zdobył Dariusz Zjawiński a cztery minuty później na 3:1 podwyższył Michał Kucharczyk.

Po kilkunastu minutach przerwy przyszedł czas na mecz o trzecie miejsce. Spotkali się tam przegrani poprzednich spotkań. OKS Otwock z Dolcanem Ząbki nie stworzyli jednak ciekawego widowiska. Trener Mroczkowski w bój posłał młodzież Dolcanu połączoną z kilkoma zawodnikami pierwszego składu. Na początku po stracie bramki, strzelonej przez Jacka Moryca Dolcan potrafił szybko wyrównać stan rywalizacji po trafieniu z rzutu karnego Marcina Stańczyka, jednak im bliżej końca spotkania tym gra gospodarzy wyglądała gorzej. W 33. minucie Kelechi Zeal Iheanacho wyprowadził OKS na prowadzenie a Dolcan dobił Daniel Onyekachi.

W finałowym spotkaniu zmierzyły się jedenastki Świtu i GLKS-u Nadarzyn. Spotkanie było bardzo wyrównane. Świt dwa razy wychodził na prowadzenie a GLKS dwa razy doprowadzał do remisu. Najpierw bramkę zdobył Kucharczyk, a Karol Jankowski wyrównał. Później na prowadzenie nowodworzan wyprowadził Zjawiński ale ponownie do wyrównania doprowadził Jankowski. O ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne, podczas których bramkarz Świtu, Bartłomiej Fogler obronił dwie jedenastki i dał swojej drużynie zwycięstwo w Dolcan Cup 2010 a sam został wybrany bramkarzem turnieju.

Zawodnikiem turnieju został wybrany Dariusz Zjawiński a królem strzelców Jankowski z trzema bramkami na koncie.

Półfinały

GLKS Nadarzyn - OKS Start Otwock 3:0 (0:0)
1:0 - Gallardo 38’
2:0 - Wróbel 46’
3:0 - Goliński 65’

GLKS Nadarzyn: Zamojski - Łowicki, Wolski, Ambroziak, Goliński, Gallardo, Wójnicki, Bobrowski, Stencel, Bajera, Skowron. Zagrali także: Suchecki, Zawiska, Wróbel

Start Otwock: Anusiewicz - Szwed, Mróz, Karaś, Nowotka, Herman, Neścior, Kaniowski, Kinsley, Bondara, Lach. Zagrali także: Jach, Sokołowski, Pawlak, Stańczuk

Dolcan Ząbki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (1:0)
1:0 - Zapaśnik 30’
1:1 - Zjawiński 40’
1:2 - Lendzion 52’
1:3 - Kucharczyk 56’

Dolcan Ząbki: Humerski - Korkuć, Stawicki, Unierzyski, Warakomski, Ziajka, Hinc, Kosiorowski, Robaszek, Pieczara, Zapaśnik. Zagrali również: Pawłowicz, Imeh, Głąba.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Bigalski - Lendzion, Gurzewa, Reginis, Musuła, Obem, Gmitrzuk, Zjawiński, Jagodziński, Kucharczyk, Lewicki. Zagrali także: Fogler, Drwęcki, Enow, Wojtczak, Rutkowski, Trzaskowski, Lewicki Mateusz.

Mecz o III miejsce

Dolcan Ząbki - OKS Start Otwock 1:3 (1:2)
0:1 - Moryc 8’
1:1 - Stańczyk (k) 10’
1:2 - Iheanacho 33’
1:3 - Onyekachi

Dolcan Ząbki: Leszczyński - Grajek, Kirsz, Kabala, Sochocki, Dadacz, Imeh, Stańczyk, Pawłowicz, Goryszewski, Gruszczyńsk. Zagrali również: Pieczara, Zapaśnik, Ptaszyński, Wielądek, Kosiec, Nadworny.

OKS Start Otwock: Bułka - Bobrowski, Moryc, Warszawski, Stańczuk, Mazurkiewicz, Wocial, Puciłowski, Sobótka, Iheanacho, Onyekachi.

Finał

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 2:2, 4:3 w rzutach karnych
1:0 - Kucharczyk
1:1 - Jankowski
2:1 - Zjawiński
2:2 - Jankowski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Fogler - Lendzion, Gurzęda, Drwęcki, Musuła, Obem, Enow, Rutkowski, Lewicki Mateusz, Kucharczyk, Zjawiński. Zagrali również: Lewicki Szymon, Wojtczak, Jagodziński, Gmitrzuk, Trzaskowski.

GLKS Nadarzyn: Zamojski - Sielski, Kitliński, Sztybrych, Bentkowski, Nowacki, Figleć, Kopeć, Jankowski, Masłowski, Złoch Zagrali także: Maranowski i Rawa.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!