Miał być gwiazdą reprezentacji Polski. Teraz zmienił agenta, aby odejść z klubu

WP SportoweFakty / Kuba Duda
WP SportoweFakty / Kuba Duda

Mateusz Bogusz podpisał kontrakt z nową agencją piłkarską, która ma pomóc mu przy zmianie klubu w przyszłym roku. Polakiem interesują się drużyny z Europy.

W tym artykule dowiesz się o:

Kariera Mateusza Bogusza zaczęła się rozwijać, kiedy dołączył do Los Angeles FC, które występuje w Major League Soccer. Tam przez dwa lata gry Polak zanotował 90 występów, strzelił 24 gole i 19 razy asystował.

Po świetnym okresie w Stanach Zjednoczonych w styczniu tego roku postanowił dołączyć do Cruz Azul, jednego z lepszych klubów w Meksyku, lecz po solidnym początku obniżył formę, a od dłuższego czasu wiele wskazuje na to, że zawodnik odejdzie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za sceny! Deszcz dał się we znaki... sędziemu

Jak informuje Fabrizio Romano, 24-latek rozstał się z dotychczasowym agentem i podpisał umowę z agencją, która ma pomóc mu znaleźć nowy klub już od stycznia. Kontrakt Bogusza wygasa w grudniu 2026 roku.

Według włoskiego dziennikarza kluby z MLS oraz Europy interesują się pięciokrotnym reprezentantem Polski, lecz brakuje szczegółowych informacji na ten temat.

W tym sezonie w barwach Cruz Azul w meksykańskiej ekstraklasie Polak rozegrał 12 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i asystę. Wychowanek Ruchu Chorzów przez cały pobyt w Ameryce Łacińskiej zagrał 37 meczów, trzy razy trafił do siatki i siedem razy asystował.

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści