Polacy w lidze greckiej: Zespół Sznaucnera lepszy od mistrza kraju

W weekend odbyły się mecze 19. kolejki greckiej ligi piłkarskiej. Ta seria spotkań nie była udana dla naszych rodaków, którzy są związani z klubami z najwyższej klasy rozgrywkowej z Hellady.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor zagrał cały mecz przed własną publicznością przeciwko AO Kavala. Gospodarze odnieśli zwycięstwo w stosunku 2:0.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - reprezentant Polski znalazł się w kadrze na pojedynek z PAS Giannina. Były pomocnik Legii Warszawa rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Wybiegł on na boisko w doliczonym czasie gry, w 91. minucie, za Ismaela Blanco. Chwilę później Roger obsłużył ładnym podaniem Rafika Djebboura. Algierczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali, lecz nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Stołeczna drużyna na własnym stadionie odniosła zwycięstwo 3:1.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz nie znalazł się w kadrze swojej drużyny na spotkanie przed własną publicznością przeciwko Iraklisowi Saloniki. Miejscowi pokonali rywali w stosunku 2:1.

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Atromitosem Ateny (0:2). Nasz rodak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Wszedł on na boisko w 60. minucie za Łukasza Sosina. W 87. minucie napastnik został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Sosin (AO Kavala) - polski napastnik wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu w meczu w Atenach z Atromitosem (0:2). W 60. minucie na murawie zastąpił go Euzebiusz Smolarek.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z Olympiakosem Pireus. Zaliczył on całe spotkanie, a goście odnieśli niespodziewane zwycięstwo 1:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor powoli powraca do pełni sił po urazie kolana. Nie znalazł się on więc w kadrze na mecz u siebie z Levadiakosem. Miejscowi wygrali w stosunku 1:0.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - zespół Polaka zmierzył się w Komotini z miejscowym Panthrakikosem. Jednak były pomocnik Wisły Kraków nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gości, gdyż w dalszym ciągu skarży się na kłopoty z nogą. Z tego powodu piłkarz ma wciąż indywidualny program treningowy. W niedzielę jego klub na boisku rywala wywalczył remis 1:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - Polak znalazł się w kadrze swojej drużyny na mecz przed własną publicznością z PAOK-iem Saloniki (0:1). Jednak w niedzielny wieczór nie pojawił się on na murawie.