Primera Division: 18-latek bohaterem Madrytu

Passę trzech meczów bez zwycięstwa przerwało Atletico Madryt, które po 35. kolejce dalej będzie zajmować czwartą pozycję. Los Rojiblancos wygrali pewnie z Recreativo Huelva 3:0, co wykorzystała Saragossa. Ekipa z Aragonii wyprzedziła piłkarzy Recre i wyszła ze strefy spadkowej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Bohaterem Atletico został 18-letni Nacho Camacho, który strzelił swoje dwie pierwsze bramki w Primera Division. Kolejne trafienie dołożył 2 lata starszy Sergio Aguero i podopieczni Javiera Aguiree bez większych problemów zgarnęli komplet punktów.

Niezwykle dramatyczny przebieg miało drugie sobotnie spotkanie. Saragossa, która walczy o utrzymanie, zmierzyła się z rewelacyjnym Deportivo La Coruna. Zespół z Galicji wygrał 5 poprzednich meczów, lecz z La Romareda musiał wracać bez punktu. W pierwszej połowie znacznie lepiej prezentowali się gospodarze, ale piłka lądowała w rękawicach golkipera albo na słupku bramki (uderzenie Ricardo Oliveiry). Po przerwie gracze Saragssy dalej razili nieskutecznością i dopiero w 94. minucie Roberto Ayala znalazł drogę do siatki!

Real Saragossa - Deportivo La Coruna 1:0 (0:0)
1:0 - Ayala 90'

Atletico Madryt - Recreativo Huelva 3:0 (1:0)
1:0 - Nacho Camacho 23'
2:0 - Aguero 55'
3:0 - Nacho Camacho 76'