Anglia: Gol i trzy asysty Polaków!

Ostatnia kolejka zapowiadała się niezwykle interesująco. Kilka zespołów wciąż walczyło o utrzymanie, a kilka innych o znalezienie się w strefie barażowej. Teraz już wiemy, kto spada, kto awansuje, a kto zagra w barażach. Świetny dzień mięli Polacy. Marek Saganowski zdobył gola i zaliczył asystę, natomiast Bartosz Ślusarski miał dwa otwierające podania!

Zarówno zespół Southamptonu, jak i Sheffield Wednesday przed tą kolejką musiał swój mecz wygrać, aby być pewnym pozostania w lidze. Marek Saganowski oraz Bartosz Ślusarski zagrali od pierwszych minut w barwach swoich drużyn, jednak Southampton od 23. minuty przegrywało już po golu Stephena Quinna. Tuż przed przerwą wyrównał Saganowski zdobywając dopiero trzecią bramkę w tym sezonie, ale za to jak ważną. Po przerwie było jeszcze ciekawiej. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko, ale ostatecznie Święci wygrali z Sheffield United 3:2, a asystę dorzucił jeszcze Saganowski, który przebywał na boisku do 73. minuty.

Mecz Sheffield Wednesday - Norwich City również źle rozpoczął się dla The Owls, bowiem od 9. minuty przegrywali. Jeszcze przed przerwą zespół Bartosza Ślusarskiego zdołał wyrównać, a po przerwie dołożył kolejne trzy gole, a dwie asysty zaliczył polski napastnik. Sheff Wed wygrało 4:1 i utrzymało się w lidze. Ślusarski zagrał całe spotkanie.

Do League One spadło Leicester City. Lisy zremisowały na Brittania Stadium ze Stoke City 0:0 i mecz ten miał zwycięzcę oraz przegranego. Leicester, jak już się rzekło, spadło do League One, a Stoke bezpośrednio awansowało do Premiership. Ligę wygrał zespół West Bromwich Albion pokonując w ostatniej kolejce Quenns Park Rangers 2:0.

Bezpośredni awans: West Bromwich Albion, Stoke City

Strefa barażowa: Hull City, Bristol City, Crystal Palace, Watford

Spadek: Colchester United, Scunthorpe United, Leicester City.