Bundesliga: Fantastyczna seria Bayernu podtrzymana, Hertha traci cenne punkty

Już siódme kolejne zwycięstwo zapisał na swoje konto Bayern Monachium, pokonując w sobotnim meczu dwudziestej kolejki FSV Mainz 3:0. Drugi bezbramkowy remis z rzędu odnotowała walcząca o utrzymanie Hertha Berlin. Tymczasem z rywalizacji o najwyższe laury w niemieckiej Bundeslidze nie rezygnuje Schalke 04 Gelsenkirchen. Niebiescy wygrali 2:0 z TSG 1899 Hoffenheim.

W tym artykule dowiesz się o:

Jedyne piątkowe spotkanie, w którym Hamburger SV podejmował VfL Wolfsburg, zakończyło się podziałem punktów. Po trafieniu Edina Dzeko w 34. minucie goście objęli prowadzenie. Piłkarze HSV uparcie dążyli do wyrównania, jednak brakowało im przede wszystkim skuteczności. Gdy wydawało się, że Wilki wywiozą z HSH Nordbank Arena trzy oczka, celnym uderzeniem z rzutu wolnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry popisał się Piotr Trochowski.

Blisko godzinę FSV Mainz 05 bronił się przed atakami Bayernu Monachium. Defensywa beniaminka była jednak bezradna w 59. minucie, kiedy piłkę do siatki strzałem głową skierował Daniel Van Buyten. Kwadrans przed końcem na 2:0 podwyższył Mario Gomez. Wynik ustalił Arjen Robben, zdobywając szóstą bramkę w rozgrywkach. Bawarczycy odnieśli siódme kolejne zwycięstwo i przynajmniej do niedzieli pozostaną na fotelu lidera Bundesligi.

Radość fanów Herthy Berlin po wygranej na inaugurację rundy rewanżowej okazała się przedwczesna. Stołeczny zespół nadal rozczarowuje, czego dowodem jest drugi z rzędu bezbramkowy remis na własnym boisku. Podopieczni Friedhelma Funkela tym razem nie znaleźli sposobu na VfL Bochum. W drużynie gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek. Na placu gry pojawił się również Artur Wichniarek, który w 76. minucie zmienił Theofanisa Gekasa.

Siedem goli, z czego sześć w pierwszej połowie, obejrzeli kibice w Moenchengladbach, gdzie miejscowa Borussia pokonała Werder Brema 4:3. Źrebaki już w 21. minucie prowadziły 3:0, jednak losy spotkania ważyły się do samego końca. Ostatecznie trzy punkty pozostały na Borussia Park, natomiast przyjezdni odnotowali piątą porażkę z rzędu.

Na zakończenie sobotnich zmagań w 20. kolejce Schalke 04 Gelsenkirchen gościło TSG 1899 Hoffenheim. Niebiescy nie pozostawili złudzeń graczom Wieśniaków, którzy w trzecim kolejnym meczu nie zdobyli nawet bramki. Wynik otworzył w 19. minucie Kevin Kuranyi, zapisując na swoje konto jedenaste trafienie w sezonie. Tuż po zmianie stron Timo Hildebranda pokonał jeszcze Lukas Schmitz, pieczętując zwycięstwo swojej ekipy.

Hamburger SV - VfL Wolfsburg 1:1 (0:1)

0:1 - Dzeko 34'

1:1 - Trochowski 90'

Bayern Monachium - FSV Mainz 05 3:0 (0:0)

1:0 - Van Buyten 59'

2:0 - Gomez 75'

3:0 - Robben 86'

Hertha Berlin - VfL Bochum 0:0

Borussia Moenchengladbach - Werder Brema 4:3 (4:2)