Ligue 1: Potknięcie lidera ze słabeuszem, rewelacyjny beniaminek pokonał Olympique Marsylia

W siedmiu sobotnich spotkaniach padło łącznie 17 bramek. Największą niespodzianką jest remis lidera - Girondins Bordeaux z beniaminkiem US Boulogne. Cenne trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze Montpellier, Lille OSC oraz AS Monaco.

W tym artykule dowiesz się o:

Wydawało się, że niepokonani od połowy listopada piłkarze Girondins Bordeaux pewnie ograją znajdującego się w strefie spadkowej beniaminka. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Laurenta Blanca zepchnęli rywala do defensywy, gracze US Boulogne rzadko przedostawali się pod pole karne Żyrondystów. Gospodarze nie potrafili jednak zdobyć chociażby jednego gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. I choć ich pozycja na czele tabeli Ligue 1 jest obecnie niezagrożona, mogą żałować, że dopisali do swojego dorobku zaledwie jeden punkt.

Kolejnym sukcesem może pochwalić się rewelacyjny beniaminek z Montpellier. Tym razem pokonał u siebie rywala z czołówki tabeli - Olympique Marsylia. Obie strony nie stworzyły sobie wielu dogodnych okazji do strzelenia bramek, fani obserwowali na boisku zaciętą walkę w środku pola, gdy tuż po przerwie gospodarzom udało się objąć prowadzenie po golu Karima Ait Fany. Przyjezdni dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale po pechowym samobójczym trafieniu Benoita Cheyrou musieli przełknąć gorycz porażki. Montpellier wygrało już trzynasty mecz w bieżących rozgrywkach i nadal niespodziewanie zajmuje 2. miejsce w tabeli, a do Bordeaux traci już tylko 6 punktów.

Po kilku słabszych spotkaniach ważne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Lille OSC. Drużyna Ludovika Obraniaka ograła na własnym stadionie RC Lens 1:0. Decydującego o losach spotkania gola zdobył w 23. minucie Eden Hazard. 19-letni pomocnik skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości po dokładnym podaniu Gervinho. Reprezentant Polski grał do 78. minuty, w końcówce Obraniaka zmienił Stephane Dumont. Po 22. kolejce Lille utrzymało wysoką, 3. pozycję w tabeli.

Emocjonujący pojedynek obejrzeli kibice na Stade Louis II, gdzie AS Monaco podejmowało OGC Nice. Po wyrównanym starciu mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze, którzy wygrali 3:2. Drużynie prowadzonej przez Guy'a Lacombe sukces zapewnili dwaj piłkarze decydujący w tym sezonie o sile ofensywnej AS Monaco - rewelacyjny pomocnik Nene, który ma na swoim koncie już 13 trafień oraz skuteczny w ostatnich tygodniach napastnik Park Chu Young. Szóste zwycięstwo z rzędu pozwoliło AS Monaco umocnić się w czołówce tabeli Ligue 1.