Sparingowy wtorek: Zwycięstwo Lecha po karnych, remisy Śląska i Korony

Trwają przygotowania zespołów ekstraklasy i I ligi do rundy wiosennej. We wtorek 2 lutego rozegrano pięć meczów kontrolnych. Remisami zakończyły się potyczki Górnika Zabrze i Śląska Wrocław. Po serii rzutów karnych wygrał Lech Poznań.

Agnieszka Kiołbasa

MKS Kluczbork - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)
1:0 - Copik 33'
1:1 - Ćwielong 42',
2:1 - Emeka 84'
2:2 - Szewczuk 86'

MKS Kluczbork: Stodoła - Orłowicz, Odrzywolski, Jagieniak, Adamczyk - Kazimierowicz, Copik, Glanowski, Półchłopek,Tuszyński - Sobota.

Grali także: Chałubiec, Kowalczyk, Wodniok, Emeka, Gierak, Nowacki, Żehaluk, Hober.

Śląsk Wrocław: Kelemen (46' Kaczmarek) - Socha (46'Tymiński), Kaśnikowski (46' Celeban), Sztylka (46' Łukasiewicz), Pawelec (46' Spahić) - Madej (46' Szydziak), Ulatowski (46' Łudziński), Mila (46' Dudek), Akahoshi - Ćwielong (46' Klofik), Sotirović oraz Szewczuk.

Żółta kartka: Dudek.

Czerwone kartki: Odrzywolski /35/ (MKS Kluczbork) oraz Vuk Sotirović /35/, Spahić /75/ (Śląsk Wrocław).

Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:2 (0:1, 1:1, 2:1)
0:1 - Andradina 23'
1:1 - Trznadel 73'
2:1 - Bonin 114'
2:2 - Tataj 125'

Mecz rozegrano w systemie 4X40 minut

Górnik Zabrze: Szuba (20' Skorupski) - Kmieć, Krakowiak, Otwinowski, Cymański - Olszowski, Lebek, Kucza, Gross (18' Staszczak) - Wasil, Łysiak (12' Stolarczyk).

(od 28. minuty): Skorupski - Krotofil, Kamiński, Gancarczyk, Marciniak - Kantor, Mietlicki (81' Przybylski), Strąk, Gajewski - Balát, Trznadel.

(od 91. minuty): Szmatuła - Kulig, Banaś, Pazdan, Magiera - Gajewski (103' Bonin), Danch, Przybylski, Szczot - Pitry, Wodecki.

Korona Kielce: (I i II kwarta) Cierzniak - Jędrzejczyk, Staňo, Hernâni, Mijailović - Sobolewski, Markiewicz, Lech, Kaczmarek - Andradina, Gajtkowski.

(III i IV kwarta): Małkowski - Kuzera, Malarczyk, Kiercz, Kal - Łatka (150' Jamróz), Wilk, Vuković, Maliszewski - Kiełb, Tataj.

Polonia Bytom - HNK Rijeka 0:1 (0:1)

Skład Polonii Bytom: (I połowa) Skaba - Basta, Klepczyński, Killar, Telichowski - Trzeciak, Sawala, Nowak, Tomasik - Karalić, Podstawek.

(II połowa): Gąsiński - Hricko, Klepczyński, Killar, Kotrys - Barčík, Paszliński, Nowak, Bažík, Radzewicz - Milenković.

Lech Poznań - Tromso 2:2 (2:1) k. 7:6
0:1 - Jama 4'
1:1 - Kriwiec 8'
2:1 - Lewandowski 35'
2:2 - Reginiussen 90+1'

Seria rzutów karnych: 0:1 Rushfeldt, 1:1 Injac, 1:2 Hogli, 1:2 Kriwiec - obroniony, 1:3 Knarvik, 2:3 Stilić, 2:3 Yttergard - słupek, 3:3 Kamiński, 3:4 Jama, 4:4 Anderson Cueto, 4:5 Reginiussen, 5:5 Możdżeń, 5:6 Yndestad, 6:6 Djurdjević, 6:6 Grossomichen - obroniony, 7:6 Burić.

Skład Lecha Poznań: Burić - Szałek, Bosacki (62' Arboleda), Djurdjević, Henriquez (46' Kamiński) – Peszko (57' Cueto), Zapotoka (46' Możdżeń), Bandrowski (46' Injać), Krivets - Stilić - Lewandowski (57' Bereszyński).

Inne wydarzenia: Bosacki /15/ nie wykorzystał rzutu karnego.

FC Tatran Prešov - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)

Serwisy klubowe: sandecja.pl, gornikzabrze.pl, lechpoznan.pl, slaskwroclaw.pl, poloniabytom.com.pl