Bundesliga: Bayern zwyciężył po raz trzynasty, potknięcia Bayeru i Schalke

Dzięki fantastycznej serii ośmiu wygranych z rzędu, Bayern Monachium zrównał się w tabeli niemieckiej Bundesligi z liderującym Bayerem Leverkusen. W sobotnim meczu 21. kolejki Bawarczycy pokonali 3:1 VfL Wolfsburg. Tymczasem kosztowną stratę odnotowali Aptekarze, którzy nie dali rady ekipie VfL Bochum, zaledwie remisując 1:1. Podziałem punktów zakończyło się również spotkanie SC Freiburg z Schalke 04 Gelsenkirchen. Niebiescy do prowadzącej dwójki tracą już trzy oczka.

W tym artykule dowiesz się o:

Z każdym kolejnym występem maleją szanse Herthy Berlin na utrzymanie w ligowej elicie. W jedynym meczu rozegranym w piątek, gracze stołecznej ekipy odnotowali czternastą porażkę w rozgrywkach. Pogromcą zespołu Artura Wichniarka i Łukasza Piszczka okazał się Werder Brema, który do tego pojedynku przystąpił w roli gospodarza. Wynik meczu otworzył Marko Marin w 64. minucie, lecz zaledwie kilka chwil później do wyrównania zdołał doprowadzić Theofanis Gekas. Ostatnie słowo należało do podopiecznych Thomasa Schaafa, którzy po golu niezawodnego Claudio Pizarro odnieśli zwycięstwo 2:1.

Odpierający ataki rywali z czołówki tabeli Bayer Leverkusen zmierzył się na wyjeździe z VfL Bochum. Aptekarze zgodnie z planem, jeszcze przed końcem pierwszej części gry, objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Eren Derdiyok, dla którego było to dziewiąte trafienie w sezonie. Gracze lidera dążyli do podwyższenia skromnego wyniku, jednak ich akcje nie przynosiły rezultatu. W 68. minucie dość niespodziewanie gola na 1:1 zdobył Zlatko Dedić. Podrażnieni goście rzucili się do odrobienia straty, jednak nie zdołali pokonać Philippa Heerwagena po raz drugi i remis stał się faktem.

Sześć bramek obejrzeli kibice na RheinEnergieStadion, gdzie FC Koeln podejmowało Hamburger SV. Spotkanie od pierwszych minut obfitowało w emocje. Mimo prowadzenia 3:1 po dwóch trafieniach Mladena Petricia i golu Marcella Jansena, piłkarze Bruno Labbadii nie zdołali dowieźć korzystnego rezultatu do końca. Koziołki za sprawą Milivoje Navakovicia oraz Adila Chihi zdołały doprowadzić do wyrównania. W 89. minucie na boisku pojawił się Ruud Van Nisterlooy, dla którego był to debiut w barwach HSV.

W hicie dwudziestej pierwszej kolejki VfL Wolfsburg spotkał się z Bayernem Monachium. Mistrz Niemiec po zaledwie dwóch minutach przegrywał 0:1. Gola w swoim trzecim kolejnym meczu zdobył Arjen Robben. Nie minęło pół godziny gry, gdy Bawarczycy powiększyli swoją przewagę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Daniel Van Buyten. Rozbite Wilki nie zdołały otrząsnąć się po dwóch ciosach rywali, gdy na 3:0 podwyższył Franck Ribery. Szansę na honorową bramkę w postaci rzutu karnego zmarnował w 66. minucie Brazylijczyk Grafite. 30-letni snajper Wolfsburga zrehabilitował się tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, ustalając wynik na 1:3.

Piąte zwycięstwo z rzędu zapisał na swoje konto zespół VfB Stuttgart. W sobotniej konfrontacji na Frankenstadion podopieczni Christiana Grossa pokonali 2:1 FC Nuernberg, przesuwając się na ósmą lokatę w tabeli. Wygraną przyjezdnym dał trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Roberto Hilbert. Tymczasem beniaminek odnotował trzynastą porażkę w sezonie i nadal pozostaje w strefie spadkowej, mając pięć punktów przewagi nad ostatnią Herthą Berlin.

Werder Brema - Hertha Berlin 2:1 (0:0)

1:0 - Marin 64'

1:1 - Gekas 68'

2:1 - Pizarro 81'

VfL Bochum - Bayer Leverkusen 1:1 (0:1)

0:1 - Derdiyok 45'

1:1 - Dedić 68'

SC Freiburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0