Ligue 1: Auxerre rozgromione przez outsidera, wysokie porażki Bordeaux i PSG

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za największą niespodziankę można uznać wysoką porażkę Auxerre z zamykającą tabelę drużyną Grenoble Foot. Nie popisali się także piłkarze Girondins Bordeaux i Paris Saint Germain, którzy wysoko przegrali z przeciętnymi rywalami.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Girondins Bordeaux zamierzali udowodnić, że remis z US Boulogne z poprzedniej kolejki był jedynie wypadkiem przy pracy. Żyrondyści jednak ponownie zawiedli, tym razem przegrali na wyjeździe z Rennes 2:4. Goście pokazali charakter, przy stanie 0:3 nadal ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu i zdobyli dwa gole, ale nie udało im się wywieźć ze Stade de la Route de Lorient chociażby jednego punktu. Bordeaux zanotowało piątą porażkę w tym sezonie, przewaga lidera nad rywalami ponownie stopniała.

Niepokonana od dwóch miesięcy drużyna Auxerre przyjechała po pewne trzy punkty na Stade des Alpes. Wydawało się, że outsider z Grenoble nie będzie w stanie nawiązać wyrównanej walki z mocniejszym rywalem. Tymczasem niespodziewanie już po 10 minutach podopieczni Jeana Fernandeza przegrywali 0:2, a końcowy rezultat - 0:5 jest dla nich wręcz kompromitacją. Po dwa gole dla Grenoble strzelili 35-letni Nassim Akrour oraz Daisuke Matsui, jedno trafienie zanotował Danijel Ljuboja. Co ciekawe, gospodarze oddali łącznie sześć celnych strzałów na bramkę AJA. To pierwsza w tym sezonie porażka Auxerre, gdy na boisku przebywał Ireneusz Jeleń. Polak rozegrał cały mecz, ale nie był w stanie pomóc drużynie. Dariusz Dudka w 77. minucie zmienił Aureliena Capoue.

Trwa fatalna passa Paris Saint Germain. Stołeczny klub przegrał trzy poprzednie spotkania, a w sobotę na własnym stadionie został upokorzony przez FC Lorient. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie, gdy podopieczni Christiana Gourcuffa trzykrotnie pokonali golkipera PSG. Po przerwie gospodarze starali się nawiązać walkę z rywalem, ale choć dłużej utrzymywali się przy piłce, nic z tego nie wynikało. Po 23. kolejce Paris SG, które miało w tym sezonie walczyć o czołowe lokaty w Ligue 1, spadło już na 15. pozycję w tabeli.

Nie było niespodzianki w starciu beniaminków. 2. w tabeli Montpellier ograło na wyjeździe 19. US Boulogne 1:0. Spotkanie przebiegało pod dyktando gości i odnieśli oni zasłużone zwycięstwo po golach Souleymane Camary i Victora Hugo Montano. Dzięki temu sukcesowi umocnili się na pozycji wicelidera, swój mecz przegrał bowiem lider, a zawodnicy Lille OSC dopisali do dorobku tylko jeden punkt. Obecnie Montpellier traci do Bordeaux już tylko trzy punkty.

Lille zmierzyło się na wyjeździe z przeżywającą kryzys drużyną OGC Nice. Ostatni mecz wygrała ona w połowie listopada i po kolejnej kolejce bez kompletu punktów może dojść do zmiany na stanowisku trenera, posada Didiera Olle-Nicolle jest poważnie zagrożona. W starciu z Lille OGC Nice przez kilkadziesiąt minut utrzymywało prowadzenie, ale ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1. W drużynie przyjezdnych w wyjściowej jedenastce tym razem zabrakło miejsca dla Ludovica Obraniaka. Reprezentant Polski w 61. minucie zastąpił na boisku Rio Mavubę.