Bundesliga: Zwycięska niedziela gospodarzy

Z walki o fotel lidera nie rezygnuje Schalke. W niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Bundesligi, Niebiescy ograli FC Koeln 2:0. Dzięki trafieniu Halila Altintopa w doliczonym czasie gry, Eintracht Frankfurt pokonał SC Freiburg 2:1.

Mateusz Nikołajczuk

Niezła wyjazdowa forma piłkarzy FC Koeln nie wystarczyła na Schalke 04 Gelsenkirchen. Tuż przed przerwą niedzielnego pojedynku na Veltins Arena, prowadzenie gospodarzom dał Joel Matip. Na 2:0 podwyższył w 81. minucie Jefferson Farfan, dla którego było to siódme trafienie w rozgrywkach. Koziołki po raz pierwszy od kilku spotkań nie zdobyły nawet bramki, ostatecznie ulegając podopiecznym Felixa Magatha 0:2. Dzięki trzynastej wygranej w sezonie, Niebiescy utrzymali trzypunktowy dystans do prowadzącej dwójki.

W konfrontacji zamykającej zmagania w dwudziestej drugiej kolejce Eintracht Frankfurt podejmował SC Freiburg. Znajdujący się tuż nad strefą spadkową beniaminek to drużyna, która w obecnym sezonie odnotowała aż cztery zwycięstwa na boiskach rywali. Sygnał do kolejnej zdobyczy punktowej dał w 25. minucie Papiss Cisse. Gracze Michaela Skibbe nie pozostali jednak dłużni i jeszcze przed przerwą na 1:1 wyrównał Benjamin Kohler. Bohaterem Orłów został Halil Altintop, który w jednej z ostatnich akcji meczu zapewnił swojej ekipie komplet oczek.

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Koeln 2:0 (1:0)
1:0 - Matip 45'
2:0 - Farfan 81'

Eintracht Frankfurt - SC Freiburg 2:1 (1:1)
0:1 - Cisse 25'
1:1 - Kohler 40'
2:1 - Altintop 90'