Polacy w lidze greckiej: Dwa gole Smolarka w meczu z PAO

W weekend odbyły się mecze 22. kolejki greckiej ekstraklasy. W niedzielę swoje dwa pierwsze gole w Helladzie zdobył Euzebiusz Smolarek. Dorobek bramkowy reprezentanta Polski mógł być jeszcze bardziej okazały. Dzięki trafieniom naszego rodaka Kavala pokonała w Atenach lidera rozgrywek, Panathinaikos.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - zagrał cały wyjazdowy mecz przeciwko Levadiakosowi. W 5. minucie gola dla gospodarzy mógł zdobyć Stefano Napoleoni. Jednak polski obrońca zdołał przejąć centrę zmierzającą wprost na głowę byłego pomocnika Widzewa Łódź. W 39. minucie były defensor Wisły Kraków nie zdołał upilnować Włocha, ale na szczęście dla Atromitosu świetną interwencją nogą popisał się bramkarz Chrisostomos Michailidis. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - pomocnik nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy pojedynek z Panthrakikosem Komotini. Brazylijczyk z polskim paszportem choruje na mononukleozę zakaźną i na murawę powróci za kilka tygodni. W sobotę stołeczny klub odniósł na boisku rywala zwycięstwo w stosunku 2:1.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny w czasie meczu ze Skodą Xanthi. Zespół naszego rodaka wygrał na wyjeździe w stosunku 1:0.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z Levadiakosem (1:1). Rozpoczął on spotkanie na ławce rezerwowych, a na murawę wszedł w 66. minucie za Iliasa Anastasakosa. Chwilę potem Polak mógł wpisać się na listę strzelców. Marcelo Sarmiento podał do byłego zawodnika Legii Warszawa, który zdecydował się na uderzenie, lecz bramkarz gospodarzy popisał się skuteczną interwencją. W 86. minucie Saganowski ponownie próbował zaskoczyć golkipera przeciwników. Jednak po strzale Polaka piłka przeleciała nad poprzeczką.

Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - zespół Polaka zagrał w Atenach z miejscowym Panathinaikosem. Napastnik nie znalazł się w wyjściowym składzie przyjezdnych. Wybiegł on na boisko w 27. minucie za Ivana Gvozdenovicia. Niedługo potem nasz rodak mógł się wpisać na listę strzelców. Stołeczny golkiper interweniował przed szesnastką. Wybitą przez ateńskiego bramkarza piłkę przejął Smolarek, który przymierzył z około 40 metrów, lecz Alexandros Tzorvas zdążył ze skuteczną obroną. W 68. minucie z prawego skrzydła w pole karne wbiegł Benjamin Onwuachi, a następnie posłał futbolówkę na szesnasty metr. Nie sięgnął jej Diogo Rincón. Do piłki dopadł Smolarek, który bez problemów pokonał bramkarza. W 85. minucie nasz rodak ponownie cieszył się z gola. Rincón wpadł w szesnastkę i wycofał futbolówkę do Smolarka, stojącego na linii "piątki". Polski napastnik uderzył i Kavala prowadziła już 2:0. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Łukasz Sosin (AO Kavala) - polski napastnik znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z Panathinaikosem Ateny (2:0). Były piłkarz Wisły Kraków obejrzał całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna zmierzyła się na wyjeździe z PAS Giannina. Polski defensor w 3. minucie mógł zaliczyć asystę. Nasz rodak wykonywał wówczas rzut wolny. Obrońca zacentrował z prawego skrzydła, a do piłki dopadł Zlatan Muslimović. Jednak uderzenie głową bośniackiego napastnika było niecelne. Mirosław Sznaucner zagrał cały mecz, a jego klub odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor po wyleczeniu urazu kolana nie jest jeszcze przygotowany do gry. Nasz rodak nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy pojedynek z Iraklisem Saloniki. Goście w niedzielę ponieśli porażkę w stosunku 1:2.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - polski pomocnik rozpoczął mecz z AE Larissa (0:1) na ławce rezerwowych. Były zawodnik Wisły Kraków wszedł na murawę w 76. minucie za Konstantinosa Fliskasa.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - klub Polaka zagrał na wyjeździe z Asterasem Tripolis. Defensor wystąpił w całym spotkaniu, a mistrz Grecji odniósł zwycięstwo 3:1.