Eredivisie: Piorunująca druga połowa SC Heerenveen

Piłkarze SC Heerenveen schodzili na przerwę z bagażem trzech bramek, jakie zafundowali im piłkarze Rody Kerkrade. Wystarczyło jednak piętnaście minut drugiej połowy, żeby byli koledzy Radosława Matusiaka przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejny krok do mistrzowskiej patery wykonał PSV Eindhoven. W sobotni wieczór podopieczni Sefa Vergoossena wygrali z FC Groningen 3:0

Maciej Krzyśków

Spotkanie SC Heerenveen z Rodą Kerkrade najlepiej opisać jednym słowem - niesamowite. Goście w odstępie dwóch minut w pierwszej połowie zapewnili sobie przewagę, której nie mieli prawa roztrwonić. Trafienia Rolanda Lamaha i Jeanviona Yulu Matondo okazały się jednak zbyt małym zapasem dla zawodników Rody. Gospodarze szybko strzelili kontaktową bramkę za sprawą reprezentanta Stanów Zjednoczonych Michaela Bradley'a, ale to do gości, a konkretnie do Willema Janssena należało ostatnie słowo w tej części gry. W przerwie szkoleniowiec Gertjan Verbeek dokonał dwóch zmian. Na placu gry pojawił się m.in. Paulo Henrique. Nastoletni Brazylijczyk już w 47. minucie zdobył drugiego gola dla Heerenveen. Cztery minuty później był już remis - Roy Beerens ucieszył ponad 25 tysięcy zgromadzonych na stadionie Abe Lenstra Stadion. Czwartego, ostatniego gola dla Heerenveen w tym spotkaniu zdobył ten, który zaczął zdobywać gole dla gospodarze - Bradley.

Planowe zwycięstwo odniósł PSV, który dzięki dwóm trafieniom Danny'ego Koevermansa i jednym Otmana Bakkala wykonali kolejny duży krok w kierunku mistrzostwa Holandii.

Nie udało się ani AZ Alkmaar, ani De Graafschap przełamać fatalnych serii bez zwycięstwa. Bezbramkowy remis na Otman Bakkal oznacza, że podopieczni Luisa van Gaala nie wygrali kolejnego 12-stego spotkania, a do dziewięciu wzrosła ilość kolejnych meczów bez zwycięstwa zawodników z Doetinchem.

W ostatnim sobotnim spotkaniu walczący o utrzymaniu Excelsior Rotterdam przegrał na Woudestein z FC Utrecht 0:2. Gospodarze tym samym umocnili się na ostatnim miejscu w tabeli Eredivisie.