Puchar Ligi Francuskiej: Bordeaux powalczy o obronę trofeum

Na początku lutego Olympique Marsylia pokonał po dogrywce Tuluzę i awansował do finału Pucharu Ligi Francuskiej. Rywala OM wyłonił środowy pojedynek pomiędzy FC Lorient i Girondins Bordeaux. Choć gospodarze prowadzili, do niespodzianki nie doszło.

W tym artykule dowiesz się o:

Broniąca trofeum drużyna Bordeaux była zdecydowanym faworytem, ale od 12. minuty niespodziewanie przegrywała z niżej notowanym rywalem. Gola dla FC Lorient zdobył Laurent Koscielny. 24-letni obrońca dziesięć minut później musiał opuścić boisko. Został ukarany czerwoną kartką za faul w polu karnym i poważnie osłabił zespół, co miało duży wpływ na losy spotkania. W ciągu sześciu minut Żyrondyści dwukrotnie pokonali Fabiena Audarda i na przerwę schodzili prowadząc 2:1.

W drugiej połowie goście zepchnęli rywala do defensywy i w końcówce spotkania udokumentowali swoją przewagę kolejnymi trafieniami. Ostatecznie pewnie wygrali 4:1 i awansowali do finału rozgrywek. Świetny mecz rozegrał Brazylijczyk Wendel. 27-letni pomocnik, który w tym sezonie strzelił w Ligue 1 siedem goli, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

FC Lorient - Girondins Bordeaux 1:4 (1:2)

1:0 - Koscielny 12'

1:1 - Wendel (k.) 23'

1:2 - Chamakh 29'

1:3 - Wendel 80'

1:4 - Gouffran 89'