Bundesliga: Podział punktów w Hoffenheim

W rozpoczynającym 23. kolejkę Bundesligi spotkaniu, Hoffenheim 1899 zremisowało z Borussią Moenchengladbach 2:2. Goście prowadzili dwoma bramkami, ale nie zdołali utrzymać przewagi. Bohaterem okrzyknięto Carlosa Eduardo, który miał udział przy obu golach.

Oliwer Kubus

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, prowadzenie objęli jednak goście. Na granicy pola karnego piłkę ręką dotknął Per Nilsson. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą z zimną krwią wykorzystał Filip Daems. Była to pierwsza sytuacja bramkowa Borussi. Hoffenheim nie ustawało w atakach, ale przy strzałach Vedada Ibisevica i Carlosa Eduardo doskonale interweniował Logan Bailly.

W pierwszych minutach drugiej części przyjezdni zadali kolejny cios. Mocno głową uderzył Raul Bobadilla, a z najbliższej odległości do siatki trafił Roberto Collauti. Miejscowi domagali się gwizdka sędziego, gdyż ich zdaniem napastnik Borussi znajdował się na pozycji spalonej. Protesty na nic się zdały, a arbiter gola uznał. Ta sytuacja nie podłamała podopiecznych Ralfa Rangnicka, którzy do końca walczyli o korzystny wynik. Starania przyniosły skutek w 69 minucie, gdy po świetnej akcji Carlosa Eduardo bramkę zdobył Ibisevic. W 88 minucie sędzia znów wskazał na "wapno". Tym razem ręką zagrał Daems. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Eduardo.

Remis, z przebiegu meczu zasłużony, nie zadowolił żadnej z ekip. Obie drużyny posiadają równą ilość punktów i okupują środkowe strefy tabeli.