Anglia: Pięciu Polaków na boisku

Pięciu Polaków pojawiło się w sobotę na angielskich boiskach. Radosław Majewski, Grzegorz Rasiak, Paweł Abbott, Wojciech Szczęsny oraz Artur Krysiak zagrali dla swoich zespołów.
Bartosz Zimkowski

Radosław Majewski pojawił się w podstawowym składzie Nottingham Forest. Jego drużyna grała bardzo ważne spotkanie z Middlesbrough i wygrała 1:0. Polski pomocnik w 38. minucie zobaczył swoją piątą żółtą kartkę w The Championship, co oznacza, że w kolejnym meczu już nie zagra. Był to jego trzeci żółty kartonik pod rząd. Boisko opuścił 10 minut przed końcem. Forest awansowali na drugą pozycję.

27 minut na boisku w Blackpool spędził Grzegorz Rasiak. Polak nie zdobył jednak bramki, a Reading przegrało z miejscowymi 0:2. Rasiak po raz ostatni trafił do siatki rywali 12 grudnia.

W League One wystąpili Paweł Abbott oraz Wojciech Szczęsny. Oldham Athletic przegrało jednak z Colchester United 0:1, ale Polak zagrał całe spotkanie. Pozostał z dziewięcioma bramkami na koncie. Z kolei Szczęsny bronił w meczu Walsall - Brendford. 19-latek puścił dwie bramki, a jego drużyna przegrała 1:2.

Tymczasem w League Two Artur Krysiak wprawdzie puścił trzy gole przeciwko Hereford United, lecz Burton United wygrało 4:3. Dla Krysiaka był to 30. mecz w tym sezonie.

W tej kolejce nie zagrali: Bartosz Białkowski (Southampton), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) oraz Tomasz Kuszczak (Manchester United). Tylko Kuszczak nie znalazł się na ławce rezerwowych swojego zespołu.