Ligue 1: Porażki faworytów, PSG ograło Tuluzę

Niespodziewanie wyższość niżej notowanych rywali musieli uznać zawodnicy Montpellier oraz AS Monaco. Ważne zwycięstwo odniosło Paris Saint Germain, stołeczny klub pokonał Tuluzę. Trzy punkty do swojego dorobku dopisali także gracze Le Mans, Valenciennes oraz OGC Nice.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Parc des Princes Paris Saint Germain ograło Tuluzę. O losach spotkania zadecydowała sytuacja z 21. minuty, gdy Albin Ebondo sfaulował w polu karnym Peguy'a Lyuindulę. 26-letni obrońca został ukarany czerwoną kartką, a jedenastkę na gola zamienił Guillaume Hoarau. Gospodarze, którzy przeżywali ostatnio wyraźny kryzys, nie zagrali wielkiego meczu, ale osłabiona Tuluza nie była w stanie odrobić straty i trzy punkty do swojego dorobku dopisali gracze PSG. Zanotowali pierwsze zwycięstwo w lidze od 23 grudnia.

Trzeci mecz z rzędu przegrali piłkarze AS Monaco. Podopieczni Guy'a Lacombe w wyjazdowym starciu z RC Lens na początku mieli kilka dogodnych okazji aby objąć prowadzenie. Zabrakło jednak skuteczności, a niewykorzystane sytuacje zemściły się. Gospodarze rzadziej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, ale wykorzystali swoje szanse i aż trzykrotnie zdołali pokonać Stephane Ruffiera. Dzięki temu sukcesowi awansowali na 13. pozycję w tabeli.

Niespodziewanie wyższość niżej notowanego przeciwnika musieli uznać także zawodnicy Montpellier. Wicelider przegrał na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem drużyną St Etienne 0:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Les Verts w 79. minucie 19-letni napastnik Emmanuel Riviere, który na boisku pojawił się zaledwie osiem minut wcześniej. Stade Geoffroy-Guichard ponownie okazał się pechowy dla Montpellier, zespół ten wygrał tylko jeden z poprzednich dziesięciu wyjazdowych pojedynków z St Etienne. Mimo porażki beniaminek utrzyma 2. pozycję w tabeli, bowiem przed 25. kolejką wyprzedzał Lille OSC o cztery punkty.

Fatalną serię przełamało Le Mans. Drużyna Arnauda Cormiera pokonała sąsiada ze strefy spadkowej - US Boulogne. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu od połowy grudnia. Nadal znajduje się on jednak w trudnej sytuacji i do 17. OGC Nice traci sześć punktów.

W dramatycznej sytuacji znajduje się Grenoble Foot. W sobotę outsider przegrał z Valenciennes i nadal zamyka tabelę Ligue 1, z dorobkiem zaledwie dziesięciu oczek. Po 25 kolejkach zespół Mehmeda Bazdarevicia ma na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa.