Premier League: Sensacja! Chelsea upokorzona w Londynie!

Manchester City rozprawił się z Chelsea Londyn! The Blues zostali pokonani na Stamford Bridge w meczu 28. kolejki Premier League. Wynik 4:2 przeszedł najśmielsze oczekiwania kibiców Manchesteru City.

W tym artykule dowiesz się o:

W grudniu Man City pokonał w kontrowersyjnych okolicznościach Chelsea Londyn. Teraz miał być to rewanż, ale wiele osób skupiało się na pojedynku Wayne Bridge - John Terry. Prawdziwe emocje zaczęły się tuż przed przerwą. W 42. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą idealnego podania Joe'a Cole'a. Wykorzystał je Frank Lampard. Jednak 180 sekund później był już remis, kiedy po kontrze Carlos Tevez lekkim, ale precyzyjnym strzałem pokonał Hilario. Portugalczyk między słupkami zastępował kontuzjowanego Petra Cecha.

Tuż po przerwie Stamford Bridge zamilkło, gdy źle ustawił się Hilario i z zimną krwią wykorzystał to Craig Bellamy. 14 minut przed końcem Juliano Belletti sfaulował we własnym polu karnym Garetha Barry'ego. Sędzia wskazał na "wapno" i wyrzucił Brazylijczyka z boiska. Tevez nie zmarnował okazji i było 3:1 dla Man City.

To nie był jeszcze koniec emocji. Sfrustrowany Michael Ballack dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. A Man City przeprowadził jeszcze jedną kontrę, po której do pustej bramki futbolówkę kopnął Bellamy. W doliczonym czasie gry Lampard wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Barry'ego na Nicolasie Anelce i ostatecznie wynik brzmiał 4:2 dla Man City. Chelsea skończyła mecz w dziewiątkę, mając na koncie 3 razy więcej strzałów od The Citizens. W tabeli nadal jest pierwsza, ale tylko z punktem przewagi nad Manchesterem United.

Po 1:0 wygrały zespoły Birmingham City oraz Boltonu Wanderers. Zwycięstwo Kłusaków nad Wolverhampton Wanderers dało im awans na piętnaste miejsce. Tymczasem niespodziewanie ostatnie Portsmouth pokonało Burnley 2:1, ale nic prawdopodobnie nie uratuje przed spadkiem The Pompey.

Arsenal Londyn pokonał na Britannia Stadium Stoke City 3:1. Wynik rozstrzygnął się tak naprawdę w doliczonym czasie gry. Najpierw bramkę zdobył Cesc Fabregas, a kilka minut później Thomas Vermaelen. Jednak najważniejsze sceny miały miejsce w 66. minucie. Aaron Ramsey został brutalnie sfaulowany przez Ryana Shawcrossa. Obrońca The Potters zobaczył czerwoną kartkę, a młodemu Walijczykowi lekarze założyli maskę tlenową na twarz. Piłkarz został odwieziony do szpitala, gdzie czekają go dokładne badania.