Polacy w Premier Lidze / Cały mecz Mariusza Jopa

Zdjęcie okładkowe artykułu:

We wtorek oraz środę odbyły się mecze 9. kolejki Premier Ligi. Część naszych rodaków ma problemy z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowym składzie swoich drużyn. Polacy, którzy pojawili się tym razem na boisku, nie zaznali niestety smaku zwycięstwa.

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się w stolicy kraju ze Spartakiem Moskwa. Były zawodnik Ruchu Chorzów wyleczył już uraz uda, ale cały mecz przesiedział on na ławce rezerwoych. Beniaminek uległ gospodarzom w stosunku 2:4;

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - drużyna Polaka zagrała na wyjeździe z Tomem Tomsk. Były piłkarz Legii Warszawa znalazł się w kadrze meczowej, lecz trener nie zdecydował się wpuścić go na boisko. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem;

Mariusz Jop (FK Moskwa) - defensor zagrał całe spotkanie przeciwko Rubinowi Kazań. W 52. minucie nasz rodak mógł zaliczyć asystę. Po rzucie rożnym polski obrońca dopadł do piłki i posłał ją w kierunku Dmitrija Godunoka, który nie wykorzystał świetnej okazji. W 78. minucie Jop z Maxi Lópezem przeprowadził ładną akcję. Mogła się ona zakończyć golem, ale sędzia pokazał pozycję spaloną. Zespół FK Moskwa doznał u siebie porażki w stosunku 1:2;

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka zagrał przed własną publicznością z Krylią Sowietow Samara. Były zawodnik GKS Bełchatów wystąpił w całym spotkaniu. W 51. minucie meczu otrzymał on żółtą kartkę za brutalny faul. Pojedynek zakończył się remisem 2:2;

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - w miniony weekend trener Leonid Słuckij powiedział, iż klub rozstaje się z polskim obrońcą. Jednak do tej pory Krylia nie wydała w tej sprawie oficjalnego komunikatu. Łągiewka nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz z Dynamem Moskwa (2:2).