Serie A: Catania rozgromiła Bari

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Catania Calcio nie dała żadnych szans AS Bari i nieoczekiwanie rozgromiła beniaminka. Sycylijczycy zaaplikowali swojemu rywalowi aż cztery bramki, po dwie w obu częściach rywalizacji. Na placu gry w 81. minucie pojawił się Polak Błażej Augustyn.

Ekipa Rossaazzurrich bardzo szybko, bo już w 4. Minucie objęła prowadzenie za sprawą Ricchiutiego, a na chwile przed końcem pierwszej odsłony trafił jeszcze Llama, potwierdzając tym samym dominację na placu gry zespołu z Katanii. Nie należy jednak zapominać, że po stronie gości swoją szanse miał Barreto.

Druga odsłona to nadal przewaga miejscowych, którzy dzięki Morimoto i Martinezowi zwyciężyli 4:0. Nie należy jednak zapominać, że Barreto nie wykorzystał rzutu karnego, bowiem trafił w słupek. Napastnik nie wykorzystał rzutu karnego przy stanie 2:0 dla Catanii.

Obecnie podopieczni Sinisy Mihajlovicia mają na swoim koncie 27 punktów, a Bari 32.

Catania Calcio - AS Bari 4:0 (2:0)

1:0 - Ricchiuti 4'

2:0 - Llama 40'

3:0 - Morimoto 71'

4:0 - Martinez 90+1'

Catania: Andujar, Alvarez, Silvestre, Terlizzi (81' Augustyn), Capuano,Izco, Ricchiuti (59' Delvecchio), Biagianti, Martinez, Maxi Lopez (71' Morimoto), Llama.

Bari: Gillet, Belmonte, A. Masiello, Bonucci, S. Masiello, Alvarez (80' Sestu), Gazzi (80' Donati), Almiron, Koman (46' Rivas), Gazzi, Barreto.

Żółte kartki: Alvarez, Loper (Catania) oraz Almiron, Masiello (Bari).