Ligue 1: Kolejne zwycięstwo rewelacyjnego beniaminka, AS Monaco przełamało serię porażek

Wielu emocji dostarczył kibicom mecz Montpellier - Stade Rennes, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy. U siebie trzy punkty zdobyli także m.in. piłkarze Olympique Lyon i AS Monaco. Niespodziewanie z outsiderem z Grenoble przegrało natomiast AS Nancy.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek dwóch drużyn z czołówki - Montpellier i Stade Rennes nie rozczarował zgromadzonych na stadionie kibiców. Nie brakowało ambitnej walki w środku pola, groźnych sytuacji podbramkowych i goli. Do przerwy przewagę wypracował sobie zespół Rene Girarda, który po dwóch golach Jorisa Marveaux prowadził 2:0. Goście dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, w 70. minucie kontaktową bramkę zdobył Jimmy Briand, ale ostatnie słowo należało do Montpellier. Wynik na 3:1 ustalił Souleymane Camara. Po 26. kolejce beniaminek utrzymali 2. pozycję w tabeli i nadal wyprzedza 3. Lyon o dwa punkty.

Olympique Lyon odegrał się za porażkę z OGC Nice z rundy jesiennej, podopieczni Claude Puela zgodnie z oczekiwaniami pokonali broniącego się przed spadkiem rywala. Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie, Miralem Pjanic dokładnie dośrodkował do Lisandro Lopeza, a Argentyńczyk nie zmarnował dogodnej okazji do zdobycia gola. Piłkarze Les Gones byli stroną przeważającą i ostatecznie zasłużenie wygrali 2:0. W końcówce, gdy o piłkę walczyli Onyekachi Apam i Bafetimbi Gomis, obrońca OGC Nice pechowo zaliczył samobójcze trafienie.

Trzeci mecz z rzędu wygrało Valenciennes. Podopieczni Philippe Montaniera ograli u siebie AS Saint Etienne. Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy rezultat, ale częściej zagrożenie pod bramką rywala stwarzali gospodarze i to oni dopisali do swojego dorobku trzy punkty. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 77. minucie Johan Audel. 26-letni napastnik popisał się pięknym uderzeniem z woleja i nie dał szans golkiperowi St Etienne.

Tymczasem serię trzech porażek z rzędu przełamało AS Monaco. Na Stade Louis II skromnie pokonało US Boulogne 1:0. Konfrontacja tych drużyn nie dostarczyła kibicom wielu emocji, a jedyną bramkę fani obejrzeli w 41. minucie. W środku pola piłkę przejął Alejandro Alonso, po jego podaniu przed bramkarzem Boulogne znalazł się Moussa Maazou (który otrzymał szansę gry w wyjściowej jedenastce na skutek kontuzji podstawowych graczy) i 21-letni napastnik strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie, zapewniając drużynie cenne zwycięstwo. Monaco utrzymało 7. pozycję w tabeli i 3. Lyonu wciąż traci tylko siedem punktów.