Premier League: Arsenal bez problemu ograł Burnley

Arsenal Londyn wygrał z Burnley 3:1, a Bolton Wanderers niespodziewanie pokonał na Upton Park West Ham United 2:1. Liderem został Manchester United.

Bartosz Zimkowski

Arsene Wenger nie będzie jednak tak do końca dobrze wspominał meczu z The Clatters. W 34. minucie Cesc Fabregas zdobył bramkę po pięknym podaniu Samira Nasriego, ale chwilę później opuścił boisko z powodu kontuzji.

Po przerwie Burnley niespodziewanie doprowadziło do wyrównania. Dave Nugent pokonał Manuela Almunię (Łukasz Fabiański był na ławce). Wszystko do normy wróciło 10 minut później, kiedy Theo Walcott strzelił swoją pierwszą bramkę od blisko pół roku. W czwartej doliczonej minucie Arsenal przypieczętował zwycięstwo. Wprowadzony w drugiej połowie Andrij Arszawin mocnym strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania na 3:1.

Arsenal zajmuje trzecie miejsce i ma tyle samo punktów, co pierwsza Chelsea. Kanonierzy mają jednak gorszy bilans bramkowy. Burnley przegrało swój dziewiąty z rzędu mecz na wjeździe i nadal zajmuje przedostatnie miejsce w Premier League.

Dość niespodziewanie w drugim sobotnim meczu Bolton Wanderers pokonał West Ham United 2:1. Kłusaki zapewniły sobie zwycięstwo w pierwszych 16. minutach. Jedną z bramek zdobył Jack Wilshere, 18-latek wypożyczony z Arsenalu. Była to dla niego pierwsza bramka w Premier League. Bolton dzięki trzem punktom wywalczonym na Upton Park awansował na trzynaste miejsce.

Na Molineux po komplet punktów sięgnął Manchester United. Czerwone Diabły miały jednak problem z ograniem Wolverhampton Wanderers. Dopiero 17 minut przed końcem Paul Scholes zdobył bramkę dla Man Utd. W składzie Sir Alexa Fergusona zabrakło kontuzjowanego Wayne'a Rooney'a, ale i Michaela Owena. Dimitar Berbatov nie był w stanie pokonać bramkarza Wilków.

Gol Scholesa był jego setnym w Premier League. Dał on awans MU na pierwsze miejsce w tabeli. Czerwone Diabły mają dwa punkty więcej od Chelsea, ale jeden rozegrany mecz więcej.