Ligue 1: Trzy remisy na zakończenie 27. kolejki

Grając przez 60 minut w dziesiątkę Bordeaux zremisowało z Montpellier, Żyrondyści po 27. kolejce nadal znajdują się na czele tabeli. Utrzymali przewagę m.in. nad Olympique Marsylia, zespół ten w niedzielę podzielił się punktami z FC Lorient.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek Girondins Bordeaux - Montpellier był hitem 27. kolejki rozgrywek Ligue 1. Sensacyjny wicelider nie przyjechał na Stade Chaban Delmas w roli faworyta, ale stoczył wyrównaną walkę z faworyzowanym rywalem i w dramatycznych okolicznościach zdołał uratować remis. Broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna Laurenta Blanca od 32. minuty grała w dziesiątkę (czerwoną kartką ukarany został Michael Ciani). Mimo osłabienia Żyrondyści w 59. minucie objęli prowadzenie, na listę strzelców wpisał się Marouane Chamakh. Goście rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Cedrica Carasso, ale w doliczonym czasie gry szczęśliwie doprowadzili do wyrównania po golu Alberto Costy. 25-letni pomocnik zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny z pierwszej połowy. Obecnie Bordeaux wyprzedza 2. w tabeli Montpellier jedynie lepszym bilansem bramek, ale lider ma jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania.

Mamadou Niang strzelił piętnastego gola w bieżących rozgrywkach, ale jego trafienie nie wystarczyło, aby Olympique Marsylia wywalczył trzy punkty w konfrontacji z FC Lorient. Bohaterem meczu został golkiper drużyny gości Fabien Audard, który wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Ostatecznie podopieczni Christiana Gourcuffa szczęśliwie zremisowali na Stade Velodrome z faworyzowanym rywalem 1:1. Gola dla Lorient strzelił Laurent Koscielny, kandydat do gry w reprezentacji Polski. W 65. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Marama Vahirua, a utalentowany obrońca na raty pokonał Steve'a Mandandę.

Podziałem punktów zakończyła się także konfrontacja dwóch zespołów broniących się przed spadkiem z Ligue 1. Grenoble Foot w starciu z Le Mans szybko objęło prowadzenie, ale w drugiej połowie goście zdołali wyrównać i żadnej ze stron nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.