Jeleń znowu strzelił, Auxerre ma lidera

Wiele emocji w samej końcówce przeżyli kibice Auxerre. Wydawało się, że ich pupile w domowym spotkaniu z przedostatnim Le Mans zgarną tylko punkt, ale w 90. minucie przewyższyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść i doprowadzili do wyniku 2:1. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny Ireneusz Jeleń, dla którego było to już 10. trafienie w trwającym sezonie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Ireneusz Jeleń kilkukrotnie ratował swój zespół w obecnych rozgrywkach. Tym razem Polak jedynie otworzył wynik meczu, a w najgorętszych chwilach już go nie było na boisku. Bramkostrzelny napastnik wpisał się na listę strzelców w 25. minucie, dzięki czemu ma już 10 trafień na koncie i zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji strzelców.

Polak grał na boisku do 87. minuty, kiedy to zmienił go Roy Contout. W tym momencie na tablicy wyników Auxerre prowadziło jeszcze 1:0. Chwilę później niespodziewanie kandydat do spadku wyrównał i dopiero w samej końcówce Benoit Pedretti zapewnił miejscowym zwycięstwo. Są to niezwykle ważne trzy punkty, które dały Auxerre, przynajmniej do niedzieli, pozycję lidera. Dopiero tego dnia swoje potyczki rozegrają gracze Bordeaux i Montpellier, którzy mają szansę wyprzedził ekipę Polaka.

Auxerre - Le Mans 2:1 (1:0)
1:0 - Jeleń 25'
1:1 - Helstad 89'
2:1 - Pedretti 90'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)