Ligue 1: Po 29. kolejce Bordeaux wciąż liderem, Olympique Marsylia pokonał Olympique Lyon

Bordeaux rozstrzygnęło na swoją korzyść konfrontację z Lille OSC, Żyrondyści nadal znajdują się na czele tabeli Ligue 1. 2. miejsce utrzymało Montpellier, a awans w tabeli zanotował Olympique Marsylia. Podopieczni Didiera Deschampsa w meczu na szczycie ograli Olympique Lyon.

W tym artykule dowiesz się o:

Po 29. kolejce nadal na pozycji lidera znajduje się Girondins Bordeaux. Podopieczni Laurenta Blanca przegrywali wprawdzie z Lille OSC 0:1, ale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i odnieśli ważne zwycięstwo, przełamując serię trzech spotkań z rzędu bez kompletu punktów. Duże znaczenie dla losów tego pojedynku miała sytuacja z 65. minuty. Przy wyniku 1:1 Ricardo Costa sfaulował w polu karnym Marouane Chamakha. Obrońca Lille został ukarany czerwoną kartką, gola z jedenastki strzelił Jussie i Żyrondyści objęli prowadzenie, którego już nie oddali. Ludovic Obraniak przebywał na boisku do 67. minuty, zastąpił go Gervinho.

Bordeaux ma do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy, ale aktualnie wyprzedza wicelidera - Montpellier jedynie dzięki lepszemu bilansowi bramek. W niedzielę rewelacyjny beniaminek pokonał na własnym stadionie Valenciennes. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie po trafieniu najlepszego strzelca zespołu - Victora Hugo Montano, dla 25-letniego napastnika było to dziesiąte trafienie w bieżących rozgrywkach. W 58. minucie na 2:0 podwyższył Joris Marveaux i choć goście nie poddali się i zdołali strzelić kontaktowego gola, opuścili Stade de la Mosson bez zdobyczy punktowej.

Na zakończenie 29. kolejki na Stade Velodrome zmierzyły się dwie drużyny ze ścisłej czołówki - Olympique Marsylia i Olympique Lyon. Zgodnie z oczekiwaniami był to wyrównany pojedynek. W pierwszej połowie nieznaczną przewagę osiągnęli przyjezdni, ale obie strony nie wypracowały sobie wielu dogodnych okazji do zdobycia bramki. Po przerwie częściej pod pole karne rywala przedostawali się podopieczni Didiera Deschampsa, a w 68. minucie udało im się pokonać Hugo Llorisa. Prowadzenie zapewnił gospodarzom gol 22-letniego Charlesa Kabore.

Zmobilizował on zawodników do walki i w końcowej fazie meczu nie zabrakło emocji. Les Gones zdołali wyrównać po trafieniu rezerwowego Bafetimbi Gomisa, ale już dwie minuty później wynik na 2:1 dla OM ustalił Taye Taiwo. Dzięki temu sukcesowi Marsylczycy wyprzedzili w tabeli OL i zajmują 4. pozycję, ze stratą 3 punktów do lidera.