Puchar Francji: PSG wyeliminowało Auxerre, czwartoligowiec w półfinale

Niespodziewanie w kolejnej fazie rozgrywek nie zobaczymy US Boulogne, podopieczni Laurenta Guyota przegrali z czwartoligową drużyną Quevilly. Ciekawie zapowiadało się starcie dwóch zespołów z Ligue 1 - AJ Auxerre i Paris SG. Faworytem byli gospodarze, ale dla zawodników stołecznego klubu był to wyjątkowo ważny mecz.

Piotr Robaczyński

W porównaniu do ostatniej kolejki rozgrywek Ligue 1 szkoleniowcy dokonali kilku roszad w składzie, ale na boisku po obu stronach pojawiło się wielu podstawowych zawodników. Dla PSG rywalizacja o Puchar Francji jest w tym sezonie jedyną szansą na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Podopieczni Antoine Kombouare po zaciętym pojedynku zapewnili sobie awans do 1/2 finału.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. Także w dogrywce kibice nie obejrzeli ani jednej bramki i o losach spotkania zadecydowały rzuty karne. Ireneusz Jeleń rozegrał cały mecz, ale nie podchodził do piłki ustawionej na jedenastym metrze. Dariusz Dudka w 119. minucie zastąpił Roy'a Contouta. Polak wykorzystał jedenastkę w piątej serii, o końcowym rezultacie zadecydowało pudło Juliena Quercii.

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w drugim spotkaniu, czwartoligowa drużyna Quevilly wyeliminowała US Boulogne. 18. zespół w tabeli Ligue 1 wygrał dwa ostatnie ligowe spotkania z FC Lorient oraz AS Nancy i przystępował do konfrontacji ze znacznie niżej notowanym rywalem w roli faworyta. Gospodarze nadrabiali braki w umiejętnościach ambicją i do przerwy prowadzili 2:1, a w drugiej połowie dobili Boulogne i niespodziewanie zagrają w półfinale Pucharu Francji.