Rooney w wyjściowym składzie na mecz z Bayernem!

Jeszcze we wtorek wydawało się to niemożliwe, ale teraz stało się faktem. W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym przeciwko Bayernowi Monachium w wyjściowym składzie Manchesteru United znalazł się Wayne Rooney!

Maciej Kmita

Sztab medyczny Czerwonych Diabłów wygrał walkę z czasem i Rooney będzie mógł pomóc mistrzom Anglii w odrabianiu strat z pierwszego meczu w Monachium. Wtedy też napastnik United, w ostatniej minucie spotkania doznał kontuzji kostki, która według wstępnych ocen miała go wyeliminować z gry na kilka tygodni.

Tymczasem Rooney dziś o godzinie 20:45 wybiegnie na murawę Old Trafford w pierwszej "11" Czerwonych Diabłów. Jeszcze we wtorek sir Alex Ferguson przekonywał, że najlepszy strzelec zespołu nie ma szans na występ, a co najwyżej znajdzie się na ławce rezerwowych. Według słów Fergusona miał wrócić do gry dopiero na derby z Manchesterem City, bądź w bardziej optymistycznym wariancie na mecz z Blackburn Rovers.

Po pierwszym meczu na Allianz Arena w ćwierćfinałowym dwumeczu prowadzi Bayern, który w stolicy Bawarii pokonał Manchester United 2:1. Bramkę dla Czerwonych Diabłów w 2. minucie gry strzelił wówczas właśnie Rooney, a trafienie dające Bayernowi zwycięstwo Ivicia Olić zdobył kilkanaście sekund po odniesieniu kontuzji przez najlepszego strzelca United.